Forum Osiedle Mieszczańskie
Sklepy / Usługi w okolicy - Wersja do druku

+- Forum Osiedle Mieszczańskie (https://om.wroclaw.pl)
+-- Dział: Osiedle Mieszczańskie (https://om.wroclaw.pl/forum-osiedle-mieszczanskie.html)
+--- Dział: Sprawy osiedlowe (https://om.wroclaw.pl/forum-sprawy-osiedlowe.html)
+--- Wątek: Sklepy / Usługi w okolicy (/watek-sklepy-uslugi-w-okolicy.html)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - wima - 2014-02-24

powiedzcie jak to jest, że w Niemczech małe sklepiki się utrzymują mimo, że w około lidle i aldiki a u nas nie da rady??


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - agaslod - 2014-02-25

Szkoda... myślałam, że to tylko jakiś wyjazd na ferie.... Dooopa i tyle Sad


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - isto - 2014-02-25

przyznam, że ja tam kupowałam tylko wtedy kiedy mi czegoś zabrakło. dużo lepszy (moim zdaniem) warzywniak jest na roku glinianej i gajowej (za kwiaciarnią) i na ciepłej przy tunelu. większy wybór i taniej, a resztę zakupów, poza warzywami i owocami, młodzi ludzie robią jednak w supermarketach, starsi z kolei są przywiązani do konkretnych sklepów, których w okolicy nie brakuje. w kalafiorku miła obsługa, owszem, ale dla mnie atmosfera robienia zakupów była raczej krępująca - obsługa zawsze stała niemalże nade mną i czekała aż skończęWink. znajomi też mieli podobne odczucia. może to przesądziło...


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - Halcyforn - 2014-03-20

Odnośnie Kalafiorka, to w jego miejsce ma być ponoć spożywczak z garmażerką.
Mi osobiście szkoda, że splajtował, fajny sklep z miłą obsługą.

Natomiast jeśli ktoś jest fanem ekologicznych produktów, to w niedziele w browarze mieszczańskim jest kiermasz ekologiczny. Za dużo stoisk nie ma, ale warto się przejść i zobaczyć.


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - agaslod - 2014-03-20

A co kombinują na miejscu sklepu medycznego?


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - minuscule - 2014-04-12

Mamy nowootwarty eco-sklep w miejsce za Kalafiorka. Nie wiem na ile nowy sklep jest eco ale obsługa przemiła, asortyment zachęcający a pierogi bardzo smaczne!


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - agaslod - 2014-04-15

z wyj tych z soczewicą Smile Zobaczymy ile pociągnie...... No i w browarze się otworzył "smakosz" ale jeszcze nie testowałam


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - michalina - 2014-06-07

Czyżby miejsce po kalafiorku stało się pechowe? Sklep zamknięty i zamknięty Sad
Za to lody mają się bardzo dobrze Smile


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - isto - 2014-06-07

dla mnie te lody są fu i za drogie Tongue


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - norkos - 2014-06-08

moim zdaniem są ekstra Smile super mieć takie miejsce pod domem


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - fgn0hqk - 2014-06-08

Witam serdecznie wszystkich:-) moglibyście doradzić jaki internet najlepiej odbiera na osiedlu? zastanawiam się nad vectra lub UPC. Może macie jakieś spostrzeżenia i opinie? Jestem zainteresowana parkietem tv i internet.


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - bithoven - 2014-06-09

(2014-06-08, 20:28)fgn0hqk napisał(a): Witam serdecznie wszystkich:-) moglibyście doradzić jaki internet najlepiej odbiera na osiedlu? zastanawiam się nad vectra lub UPC. Może macie jakieś spostrzeżenia i opinie? Jestem zainteresowana parkietem tv i internet.
Pewnie, weź UPC Wink
Sprawdzałeś/aś dostępność usługi na ich stronie?
Drogą eliminacji wyjdzie Ci pewnie odpowiedź :]


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - agaslod - 2014-06-09

Ja mam teraz connectę - internet i telewizję, działa jak narazie bez zastrzeżeń, są o tyle w porządku że pierwszy miesiąc testowy,który do niczego nie zobowiązuje jest gratis, (miałam dialog i netię wcześniej- zrywało i cięzko się było doprosić o usunięcie awarii)
Co do sklepu..... kiedyś babka która tam pracowała, mówiła, ze bez klimatyzacji nie pociągnie przy takich temperaturach ale właściciel się nie chce zgodzić na jej założenie. No a teraz zamknięte, więc nie wiem. Z drugiej strony świeża garmażerka to tam była tylko po otwarciu....
Lody według mnie bez większych wzlotów....ale, ze gorąco i innych w okolicy nie ma to niech się zdrowo chowają Smile


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - Halcyforn - 2014-06-13

Chyba można oficjalnie pożegnać sklep, który otworzono po "kalafiorku". Wczoraj widziałem, że było sprzątanie w środku i chyba opróżnianie części rzeczy.

Z nowości, to w Simply-Market jest kartka, że otwarty będzie tam sklep z ubrankami i obuwiem dziecięcym, biorąc pod uwagę liczbę dzieci na podwórku, może komuś się przyda to info Smile


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - wima - 2015-03-12

Dzień dobry, czy ktoś zna godziny otwarcia stomatologa na Prudnickiej??? Na ich stronie brak tej informacji niestety Sad


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - takken - 2015-04-05

Kto może polecić jakiegoś dobrego i taniego mechanika w okolicy? Ponoć od Prudnickiej i Paczkowskiej jest kilku dobrych specjalistów. Sprawa dość pilna, bo na świeta mój Fordzik klęknął.


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - Halcyforn - 2015-04-05

Wima, jeśli jeszcze potrzebujesz tych godzin, to o ile pamiętam są przyklejone na drzwiach wejściowych koło domofonu.

Takken, z tych na Prudnickiej/Paczkowskiej słyszałem kiedyś tylko nazwisko/xywe (chyba nazwisko) Kudłaty, ktoś mi kiedyś mówił, że jest dobry, osobiście nie próbowałem.

Ja mogę polecić Piotrka na Kamiennej w ASO Suzuki/Hundaia. Zna się dobrze na Roverach, ale Fordzika też zrobi. Jeśli potrzebujesz telefonu, to daj znać, napiszę więcej na priva.

Poza tym trochę dalej, bo obecnie w okolicach Magnolii, mogę polecić Gawina. Chyba najlepszy spec od Roverów na dolnym śląsku. Robią też oczywiście inne marki, jeśli nie wymaga to bardzo specjalistycznej diagnostyki.

Wycenę poznajesz z reguły od razu, Piotr i Gawin zawsze przy okazji oglądają autko i mówią co się kończy i w jakim czasie, chociaż z reguły, to było tak, że ja coś się zastanawiałem czy nie robić, a oni sprowadzali mnie na ziemię, że jest okej.

Odezwij się na priv, jak potrzebujesz kontaktu.


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - takken - 2015-04-06

Dzięki Halcyforn za info, póki co, auto stoi na Paczkowskiej i już nie odpala, więc wolałbym je zostawić tam gdzie stoi. Jest sposób na awaryjne odpalenie, w ostateczności mógłbym skorzystać z tego Gawina.
Wracając do bliższych okolic - ktoś wie kim jest tajemniczy Kudłaty?
Jakiś czas temu w okolicy spotkałem znajomego, który przyjechał na Paczkowską, bo mu ktoś polecił tutaj mechanika. Niestety nie zapamiętałem nazwiska Sad


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - tomekibasia - 2015-08-20

Dzisiaj nieoficjalnie żegnamy "nową" pizzerie. Ekipa wynosiła wszystkie sprzęty, łącznie z lodówkami. Za długo nie podziałali. Jakość może nie powalała, ale mieli niedrogo.


RE: Sklepy / Usługi w okolicy - bithoven - 2015-08-21

(2015-08-20, 22:45)tomekibasia napisał(a): Dzisiaj nieoficjalnie żegnamy "nową" pizzerie. Ekipa wynosiła wszystkie sprzęty, łącznie z lodówkami. Za długo nie podziałali. Jakość może nie powalała, ale mieli niedrogo.

No fakt, tanio... ale w sumie dzięki nim dowiedziałem się, że jedną pierś kurczaka można tak pokroić, żeby wyszły ze trzy kotlety! Big Grin
Coś nowego tam ma być czy wolny lokal?