Forum Osiedle Mieszczańskie
Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - Wersja do druku

+- Forum Osiedle Mieszczańskie (https://om.wroclaw.pl)
+-- Dział: Osiedle Mieszczańskie (https://om.wroclaw.pl/forum-osiedle-mieszczanskie.html)
+--- Dział: Sprawy osiedlowe (https://om.wroclaw.pl/forum-sprawy-osiedlowe.html)
+--- Wątek: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań (/watek-osiedle-mieszczanskie-ii-odbiory-mieszkan.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - yan3k - 2012-08-30

(2012-08-30, 13:57)The_Cat napisał(a): Co innego, że widzę, że duża część ludzi ma w nosie wizyty inspektorów budowlanych i po prostu mieszka. Ale z tego co wiem, to nie pierwszy raz atal odwala taką szopkę i nie pierwszy raz ma zamieszkany blok przed odbiorem.

Czyli juz jest ciepla woda i prad ?


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - The_Cat - 2012-08-30

Tak, już wszystko jest.


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - Chilon - 2012-08-30

Ta ... nawet "trawnik" skosili Big Grin



RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - kuman - 2012-08-30

Mam pytanko czy nie dziwi was wiecznie stojąca woda w garażu

Znalazłem dzisiaj artykuł sponsorowany przez ATAL o naszym osiedlu Smile

http://wroclaw.naszemiasto.pl/serwisy/dzielnice_i_osiedla/1515481,wroclaw-119-nowych-mieszkan-przy-ul-hubskiej,id,t.html




RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - The_Cat - 2012-08-30

Oczywiście że dziwi ta woda "cieknie z podciągu" takie wyjaśnienie usłyszałam.


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - yan3k - 2012-08-30

Ja podczas odbioru uslyszalem ze cieknie z hydrantu z drugiego budynku:-)


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - Chilon - 2012-08-30

Ciekawe... Hydrant można na chwile zakręcić i naprawić, jeszcze trochę i na parkingu będzie można pieczarki zbierać...


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - atomek - 2012-08-30

(2012-08-30, 22:40)Chilon napisał(a): Ciekawe... Hydrant można na chwile zakręcić i naprawić, jeszcze trochę i na parkingu będzie można pieczarki zbierać...

Ejjjjj... byłem dziś tam i przecież spod posadzki* na -1 (parking/garaż podziemny) wam ścieka... takiej padliny jak żyję nie widziałem!!!

*) spod posadzki = między ławą fundamentową a posadzką, czyli tym, co ma ładnie wyglądać ;-)


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - The_Cat - 2012-08-31

To nie jest jedyne miejsce gdzie cieknie, dalej w głąb przecieka jakieś łączenie rur...


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - Chilon - 2012-08-31

(2012-08-30, 23:38)atomek napisał(a): Ejjjjj... byłem dziś tam i przecież spod posadzki* na -1 (parking/garaż podziemny) wam ścieka... takiej padliny jak żyję nie widziałem!!!

*) spod posadzki = między ławą fundamentową a posadzką, czyli tym, co ma ładnie wyglądać ;-)

Aż tak to się nie przyglądałem i wydawało mi się, że tam jakiś odpływ jest i go udrażniają ... a jest przeciwnie ... Cieknie jeszcze właśnie z rury po środku parkingu i przy samym wjeździe.


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - kuman - 2012-08-31

Hej,

Dzisiaj rano w garażu był niezły sajgon. O 9 jak wyjeźdzałem z garaży pracownicy Atalu usuwali wodę z garażu. Coś mi się wydaje, że jak trochę popada może tam być niezłe jeziorko.


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - The_Cat - 2012-08-31

A w zimie lodowisko...


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - Chilon - 2012-08-31

W praktikerze były promocje na pontony, podobno pokazując brelok Atalu dostaje się kapok gratis Big Grin


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - kuman - 2012-09-02

Witam,

Mam dwa pytania:

1. Czy ktoś robił rozeznanie w sprawie stałego internetu i kablówki tzn. jakie mamy firmy do wyboru.
2. Czy ktoś zauważył u siebie w mieszkaniu słabe ciśnienie wody ?


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - Chilon - 2012-09-02

Co do pierwszego pytania: http://om.wroclaw.pl/watek-jakiego-dostawce-internetu-wybrac.html

Co do drugiego, to nie. W mieście co chwilę coś wodociągi robią i czasami na wyższych piętrach ciśnienie słabnie.

Nie pamiętam szczegółów ale kilka lat wstecz u kolegi Atal zamiast 4 pomp w budynku zamontował 1 i ponoć miało to wystarczyć, skończyło się na tym, że dokładali kolejne 3. Ale nie wiem czy to pompy, które miały wpływ na ciśnienie wody Wink


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - snapshot - 2012-09-20

24 września wizyta inspektora. W informacji przesłanej przez atal są sprzeczne informacje. Raz piszą żeby zamknąć mieszkanie, a we fragmencie regulaminu jest informacja, że należy udostępnić lokal. TO w końcu jak?


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - julka - 2012-09-21

Witam,

czy ktoś, tak jak i ja, będzie odbierał mieszkanie wykończone przez ATAL i słyszał o braku ekip wykańczających oraz o zmianie inżyniera budowy(chyba dość nieoczekiwanej)? Nie wiem, czy to częsta praktyka u tego developera, czy jednak powinnam się martwić.


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - The_Cat - 2012-09-21

Ja bym się tą zmianą nie zamartwiała akurat ;> co innego że jest brak ekip ale ja o tym nic nie wiem.


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - yan3k - 2012-09-21

Brak ekip ? Przeciez nie przyznaja sie ze maja obsuwe.


RE: Osiedle Mieszczańskie II - Odbiory mieszkań - Chilon - 2012-09-21

Ekip to tam jest masa, samochodów zawsze tam stoi sporo. Co do obsuwy to w zasadzie chyba bardziej chodzi o drugi budynek bo budowa pierwszego zakończyła się niby w połowie lipca. Z drugim zasuwają porządnie, w miesiąc zrobili (wg. aktualności na ich stronie) to co w pierwszym robili przez cztery. Do wykończenia mogli spokojnie wynająć kolejnego podwykonawcę do nadrobienia zaległości, albo obecny mógł wysłać więcej ludzi. Ale to jak wiadomo pieniądze ...