Forum Osiedle Mieszczańskie
Użytkowanie wieczyste, podatek - Wersja do druku

+- Forum Osiedle Mieszczańskie (https://om.wroclaw.pl)
+-- Dział: Osiedle Mieszczańskie (https://om.wroclaw.pl/forum-osiedle-mieszczanskie.html)
+--- Dział: Sprawy osiedlowe (https://om.wroclaw.pl/forum-sprawy-osiedlowe.html)
+--- Wątek: Użytkowanie wieczyste, podatek (/watek-uzytkowanie-wieczyste-podatek.html)



Użytkowanie wieczyste, podatek - ola - 2011-02-19

Czy ktoś otrzymał już informację o podatku za użytkowanie wieczyste? Z tego co wiem, należy go opłacić do końca marca.


RE: Użytkowanie wieczyste, podatek - atomek - 2011-02-20

Niestety. Ciągle czekamy...


RE: Użytkowanie wieczyste, podatek - Lukaszasw27 - 2011-02-21

Witam Was ja dostałem dziś info do zapłaty za użytkowanie wieczyste i za mieszkanie 47m2 wyszło 111 zł wiec nie jest najgorzej. Mam udział 21/10000. Pozdrawiam Aha i ile VAT od tego jest bo nie wyliczyli nic tylko kazali sobie dodać VATTongue 23% ?


RE: Użytkowanie wieczyste, podatek - szumi86 - 2011-04-07

Dzwoniłem w tej sprawie do UM - to jest opłata za 2010 więc jeszcze ze stawką 22%.
Jeszcze będziemy płacić za miejsca garażowe (kto ma) ale ja na przykład dostałem dopiero 1 kwietnia więc już po terminie zapłaty Smile


RE: Użytkowanie wieczyste, podatek - rachwal - 2011-04-07

Właśnie też dostałem jakoś korektę chyba datowaną na 1 kwietnia, prima aprilis jakiś ... nie wiem co to dokładnie bo jedynie telefonicznie dokument "widziałem" Wink


RE: Użytkowanie wieczyste, podatek - godfather - 2011-04-07

(2011-04-07, 10:51)szumi86 napisał(a): Dzwoniłem w tej sprawie do UM - to jest opłata za 2010 więc jeszcze ze stawką 22%.

Z tego co się orientuję, to zgodnie z ustawą do 31 marca należy uiścić opłatę za bieżący rok, co wskazywałoby raczej na 23%.


RE: Użytkowanie wieczyste, podatek - Denver - 2011-04-08

Ja dostałem "wezwanie do opłaty rocznej blablablabla..." 1 marca 2011, a następnie to samo pismo dostałem też 1 kwietnia 2011 (z dużo niższymi opłatami). Termin płatności - 31 marca 2011 Wink Czy ktoś wie o co chodzi?


RE: Użytkowanie wieczyste, podatek - pstanisz - 2011-04-09

Jeżeli masz również miejsce postojowe w garażu - to zapewne chodzi o opłatę od użytkowania miejsca postojowego.
Przynajmniej tak było w moim przypadku, również otrzymałem 2 pisma w ciągu miesiąca.


RE: Użytkowanie wieczyste, podatek - gutierrezzzz - 2011-05-25

Witam,
Piszę po raz pierwszy więc chciałbym na wstępie wszystkich serdecznie pozdrowić Wink

Doszły mnie słuchy że rada miasta nie jest już ostatnio powstrzymywana prawnie przed 'aktualizacjami' cen uzytkowania nieruchomości i dlatego kwoty jakie będziemy musieli płacić co roku za użytkowanie wieczyste będą coraz wyższe- w końcu to centrum miasta.
Jest jednak z tej sytuacji pewne wyjście ale musi zostać uchwalone przez Walne Zgromadzenie Mieszkańców- mianowicie wszyscy mogliby ziemię ową od miasta odkupić ale to tylko w przypadku gdy się wszyscy zgodzą.
Chciałbym także nadmienić, że jest to rozwiązanie bardziej opłacalne- zwróci się najdalej po kilku latach

piozdrawiam


RE: Użytkowanie wieczyste, podatek - tomekibasia - 2011-06-02

Dostałem ostatnio pismo z urzędu miejskiego dotyczące złożenia informacji o kupionym mieszkaniu w celu wyliczenia jakiegoś podatku, razem z formularzem IN-1. Dostał już ktoś takie coś? Czyli, że oprócz wieczystego będzie jeszcze dodatkowy podatek?


RE: Użytkowanie wieczyste, podatek - atomek - 2011-06-02

(2011-06-02, 17:32)tomekibasia napisał(a): Dostałem ostatnio pismo z urzędu miejskiego dotyczące złożenia informacji o kupionym mieszkaniu w celu wyliczenia jakiegoś podatku, razem z formularzem IN-1. Dostał już ktoś takie coś? Czyli, że oprócz wieczystego będzie jeszcze dodatkowy podatek?

Tak, od nieruchomości. Radzę nie spóźnić się z zeznaniem. Pani wszystko wie. Najlepiej iść osobiście, pani poda kwoty.


RE: Użytkowanie wieczyste, podatek - cki123 - 2011-06-02

(2011-06-02, 17:32)tomekibasia napisał(a): Dostałem ostatnio pismo z urzędu miejskiego dotyczące złożenia informacji o kupionym mieszkaniu w celu wyliczenia jakiegoś podatku, razem z formularzem IN-1. Dostał już ktoś takie coś? Czyli, że oprócz wieczystego będzie jeszcze dodatkowy podatek?

Ja dostalem i już się rozliczyłem.Oprócz podatku za grunt,trzeba zaplacić podatek od nieruchomości.Ja za mieszkanie 50mkw zapłaciłem 117zł a za garaż 16mkw 39zł.Jest to oplata roczna.


RE: Użytkowanie wieczyste, podatek - godfather - 2011-06-03

(2011-06-02, 18:31)atomek napisał(a): Tak, od nieruchomości. Radzę nie spóźnić się z zeznaniem. Pani wszystko wie. Najlepiej iść osobiście, pani poda kwoty.

Swoją drogą to rzecz niezwykle ciekawa, można by rzec perełka bareizmu. Dostajesz wezwanie do złożenia pitu IN-1, ponieważ do urzędu wpłynął akt notarialny, na podstawie którego urzędnicy mogliby sami ten druk uzupełnić. De facto, tak było w moim przypadku. Wybrałem się tam tylko po to, żeby pod dyktando sympatycznej pani urzędniczki (i chwała jej za to, że dyktowała) ów pit wypełnić.


RE: Użytkowanie wieczyste, podatek - gutierrezzzz - 2011-06-03

masz szczescie ze nie kazali 3 podan ze zdjeciem zlozyc plus oplata skarbowa i akt urodzenia ojca Big Grin