Forum Osiedle Mieszczańskie
[Osiedle Mieszczańskie II] Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - Wersja do druku

+- Forum Osiedle Mieszczańskie (https://om.wroclaw.pl)
+-- Dział: Osiedle Mieszczańskie (https://om.wroclaw.pl/forum-osiedle-mieszczanskie.html)
+--- Dział: Sprawy osiedlowe (https://om.wroclaw.pl/forum-sprawy-osiedlowe.html)
+--- Wątek: [Osiedle Mieszczańskie II] Wpuszczanie kuriera na teren osiedla (/watek-osiedle-mieszczanskie-ii-wpuszczanie-kuriera-na-teren-osiedla.html)



Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - raaadek - 2013-09-24

Witam,

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie są wpuszczani kurierzy na teren osiedla ?Huh
Ochrona nawet nie raczyła poinformować mnie, że ktoś nie może się do mnie dostać.Angry

Pozdrawiam


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - The_Cat - 2013-09-24

Pierwsze słyszę aby robili problemy - a kurier nie dzwonił do Ciebie, że ma przesyłkę?


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - raaadek - 2013-09-24

Niestety nie mógł się dodzwonić (albo nie próbował).

Nie zmienia to jednak faktu, że nie został wpuszczony !!!


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - The_Cat - 2013-09-24

Znaczy tak, rozumiem że ochrona nie zezwoliła kurierowi wejść na teren osiedla - ok w sumie każdy niepowołany osobnik może podać się za kuriera a oni jak już są tam, gdzie byc powinni próbowali powstrzymać takiego osobnika (domyślam się, że taki był schemat myślenia ochrony..). Natomiast tutaj istotną kwestią jest to, że z furtki od ul. Prudnickiej NIE DA się zadzwonić do mieszkań z OMII. Zakładam, że gdyby się dało, kurier dodzwoniłby się do Ciebie domofonem z tejże furtki...no ale ktoś w swojej nieskończonej mądrości nie przewidział, że może taka sytuacja zaistnieć i np zarządził wyłączenie dzialania kodow OMII właśnie tam, tym samym nie ma opcji dzwonienia do nas...(być może to dwie różne sprawy dzwonienie i wchodzenie za pomocą kodu - ale jednak...).


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - raaadek - 2013-09-24

Zgadzam się z tym, że ochroniarze nie powinni wpuszczać osób które wydają się podejrzane. Jednak wydaje mi się, że kurier, który przyjechał oznakowanym samochodem i mówi, że ma przesyłke do odebrania i zaraz wyjeżdża taką osobą raczej nie jest ?


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - atomek - 2013-09-24

(2013-09-24, 18:57)raaadek napisał(a): Zgadzam się z tym, że ochroniarze nie powinni wpuszczać osób które wydają się podejrzane. Jednak wydaje mi się, że kurier, który przyjechał oznakowanym samochodem i mówi, że ma przesyłke do odebrania i zaraz wyjeżdża taką osobą raczej nie jest ?

Coś to *** bo wielokrotnie widziałem samochody kurierów na terenie osiedla.


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - raaadek - 2013-09-24

I właśnie tego nie rozumiem. Raz wpuszczą, a raz nie.
Jeśli bede miał paczkę 30kg do wysłania i kuriera nie wpuszczą to bede ją musiał zatargać przed bramę ?


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - The_Cat - 2013-09-25

Hehe fajne gwiazdki atomku :-P

A co do wpuszczania, to własciwie wszelkie dostawy wpuszczają po podaniu adresu, pod który wiozą towar.


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - atomek - 2013-09-25

(2013-09-25, 14:34)The_Cat napisał(a): Hehe fajne gwiazdki atomku :-P

A co do wpuszczania, to własciwie wszelkie dostawy wpuszczają po podaniu adresu, pod który wiozą towar.

No właśnie o to mi cho... A gwiazdki to chyba od Ojca Chrzestnego Wink


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - rachwal - 2013-09-26

Tak od ojca gwiazdki, zamiast bana za przeklinanie Wink

Z innych ciekawych kuriero-wątków to nie podpisują listów od GLS (albo tylko kurier tak twierdzi) i wszystko zostawiają na Kamiennej.


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - The_Cat - 2013-09-26

A ja dość często (chyba od DHL) odbieram paczki z budki ochrony - tu jakoś nie mają problemów ;-P


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - rachwal - 2013-09-26

Mówię wyłącznie o GLS... ale muszę to jeszcze w budce potwierdzić.


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - atomek - 2013-09-26

(2013-09-26, 11:44)rachwal napisał(a): Mówię wyłącznie o GLS... ale muszę to jeszcze w budce potwierdzić.

Kurierzy GLS dostali zakaz od kierownika.


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - rachwal - 2013-09-26

Kierownika budowy? Wink


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - atomek - 2013-09-26

(2013-09-26, 14:05)rachwal napisał(a): Kierownika budowy? Wink

Pana Kierownika.


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - rachwal - 2013-09-26

To wiele wyjaśnia...


RE: Wpuszczanie kuriera na teren osiedla - 2b3 - 2013-12-17

Co za bzdury ze podejzane osoby nie powinny byc wpuszczane. To czy ktos wygalada tak czy inaczej malo ma wspolnego z tym jakie ma zamiary. Dla mnie podejrzane sa panienki w krotkich spodniczkach - moze zaglosujemy czy je wpuszczc? Ochrona powinna wpuszczac kazdego po wylegitymowaniu I tyle od tego sa. Jesli nie beda wpuszczac to po co ta ochrona? wyrzucic ich wszystkich(oprocz tego na rowerze bo wydaje sie kumaty/I uporzejmy I jako jedyny jest sprawny fizycznie co w tym zawodzie to absolutne minimum). Wole zatrudnic dwoch dozorcow sposrod mieszkancow osiedla I sprawa rozwiazana. Jak sa furtki zamkniete to nikt bez klucza/kodu nie wejdzie wiec ochrona nie jest potrzebna.