Forum Osiedle Mieszczańskie
Parking Lidl - oficjalnie płatny - Wersja do druku

+- Forum Osiedle Mieszczańskie (https://om.wroclaw.pl)
+-- Dział: Osiedle Mieszczańskie (https://om.wroclaw.pl/forum-osiedle-mieszczanskie.html)
+--- Dział: Sprawy osiedlowe (https://om.wroclaw.pl/forum-sprawy-osiedlowe.html)
+--- Wątek: Parking Lidl - oficjalnie płatny (/watek-parking-lidl-oficjalnie-platny.html)



Parking Lidl - oficjalnie płatny - zirconium - 2019-07-15

Skończyło się parkowanie za darmo, wynajmujący miejsca parkingowe mogą teraz liczyć na ożywienie w interesie. Smile

[Obrazek: 67067990_1036576040065535_13380132190122...e=5DC075D1]

[Obrazek: 66641437_716954208745356_897496598474601...e=5DBB1CC3]


RE: Parking Lidl - oficjalnie płatny - bezel - 2019-07-15

Nic tam się nie skończy Big Grin Nikt normalny nie zapłaci stówy za brak biletu. Każdy sąd to odklepie.


RE: Parking Lidl - oficjalnie płatny - zirconium - 2019-07-15

Kwestia tego jak bardzo im zależy, bo jak się uprą i będzie trzeba "odklepywać" w sądzie co parę tygodni, to pewnie szybciej i taniej będzie zapłacić 150zł/mc za normalne miejsce pod blokiem.


RE: Parking Lidl - oficjalnie płatny - rachwal - 2019-07-16

(2019-07-15, 15:20)bezel napisał(a): Nic tam się nie skończy Big Grin Nikt normalny nie zapłaci stówy za brak biletu. Każdy sąd to odklepie.

Zgadzam się, nikt normalny nie łamie zasad.


RE: Parking Lidl - oficjalnie płatny - snortlax - 2019-07-17

Jak dla mnie taniej będzie płacić te kary od lidla bez gadania. Ważenie ryzyka i tyle. A zasady? Lol, jak wjedziesz mi przypadkowo na parking i Ci wyślę fakturę na 20k za przejazd, to to samo powiesz? xD


RE: Parking Lidl - oficjalnie płatny - rachwal - 2019-07-17

Co ty bredzisz... co to za porównanie, zasady parkingu przy Lidlu są jasno określone. Nie zgadzasz się, nie stajesz, to jest takie proste. Żebym ci zapłacił te śmieszne 20k musiałbyś na swoim parkingu ustalić zasady, przy Lidlu możesz "przypadkowo" stać przez 1.5h, jeśli na twoim parkingu nie, to przed wjazdem musisz mnie poinformować o opłacie wtedy raczej przypadkowo nie wjadę bo szanuję czyjąś własność. Ale na pewno wjadą ci, którzy uważają, że wszystko im się należy, a parking prywatnej firmy Lidl jest publiczny... iksde Tongue


RE: Parking Lidl - oficjalnie płatny - zirconium - 2019-07-18

Nowomiastowi? Pewnie na co dzień śmieją się z "Januszów", a nie widzą, że pod swoim nosem wąs hodują. Smile

PS w przypadku drogi sądowej, jeśli powinie się noga, należy brać pod uwagę nie tyle koszty, co ryzyko wpisu do KRK


RE: Parking Lidl - oficjalnie płatny - bithoven - 2019-07-18

Hmmm no to jestem ciekawy egzekwowania tych płatności, bo biorąc pod uwagę analogię do garaży podziemnych wspólnot, to z tego co mi wiadomo nie możemy takiemu kierowcy zaparkowanego nielegalnie pojazdu nic zrobić... nawet odholować.
Jest to również teren prywatny.
Może regulamin i opłaty by coś zmieniły, ale wątpię, że sąd by to uznał.


RE: Parking Lidl - oficjalnie płatny - rachwal - 2019-07-18

Uffff to jesteśmy uratowani, a już się bałem, że 20k będę płacił i nie będzie na waciki!11

Równie dobrze można zapytać jak egzekwuje mandaty miasto Wink Po co płacić za postój w centrum "jak sont odklepie!111" .... iksdeeeeee Tongue


RE: Parking Lidl - oficjalnie płatny - zirconium - 2019-07-18

Szanowni Państwo, nie chodzi o to czy się da i jakie są potencjalne konsekwencje, tylko czy w ogóle należy. O ile wcześniej można było udawać, że nie wiadomo o co chodzi, o tyle teraz właściciel terenu jasno dał do zrozumienia, że sobie nie życzy. Kwestia kultury i rozwoju cywilizacyjnego, a nie możliwości prawnych.


RE: Parking Lidl - oficjalnie płatny - rachwal - 2019-07-18

Ja to rozumiem i szanuję, mnie tego nie trzeba tłumaczyć Smile