Wygaszamy forum pod tym adresem, ale jest grupa na Facebook:

https://www.facebook.com/groups/osiedle.mieszczanskie.wroclaw

Zapraszam!

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osiedle Mieszczańskie I Hubska 70/9
#1
Sprawa jest na tyle poważna i uciążliwa, że nie chcę tego już podczepiać pod ogólny post z nocnymi imprezami czy hałasami.

Jak w temaci chodzi o mieszkanie numer 9 w klatce H70. W mieszkaniu tym pomieszkują sobie córki właściciela mieszkania (takie informacje dostałem nieoficjalnie). Niestety mieszkaniem tego nazwać nie mogę. Średnio kilka razy w tygodniu dochodzi do takich hałasów, które uniemożliwiają mi spokojny a przede wszystkim niezakłócony sen. Nie dzieje się to codziennie i występuję z mniejszym lub większym nasileniem. Na przykład w okolicach 1. listopada było normalnie jak w czasie wakacji. W okolicach Świąt Bożego Narodzenia było także spokojnie, ale po Świętach wróciło wszystko znowu do nieakceptowalnego stanu.

Studentki wraz z ich życiowymi towarzyszami bardzo rzadko chodzą spać przed 2:00 w nocy. Co nie wydaje się być problemem. Każdy może przecież spędzać noc na swój sposób. Jedni oglądają telewizję, inni czytają książkę, spędzą czas w internecie, być może przy grze komputerowej, popracują a może się pouczą. Sposobów jest wiele i nikogo nie chcę ograniczać. Jednak nabywanie umiejętności interpersonalnych w godzinach nocnych poprzez imprezowanie, wspólne spędzanie czasu w towarzystwie czy granie w gry zbiorowe (w sumie nie jestem pewien co tam się dzieje) nie jest aktywnością, którą powinny dziewczyny robić w nocy, ponieważ koliduje to z cisza nocną. Jest niemożliwe to, że pare osob spędzających tak aktywnie czas, będąc bardzo zaafektowanym zabawą, będzie zachowywać się na tyle cicho, aby nie zakłócić innym snu.

Dziewczyny obrały jednak drogę hałasu. Prawie codziennie słyszę tupanie i bieganie (czasami w obcasach) w godzinach nocnych. W dzień jest to irytujące, w nocy nie do zniesienia. Korki czasami pomagają - ale nie o to chodzi aby w swoim własnym mieszkaniu ich używać. Wystarczyłoby trochę uwagi, nie są dziećmi, których nie można przykontrolować. Z mojej perspektywy jest to jak stukanie owiniętym w szmatę młotkiem w podłogę. Takie odbieram hałasy, a nie mieszkam bezpośrednio pod nimi.

Kilka razy w tygodniu dochodzi ekscytacja zabawą i dziewczyny krzyczą, piszczą (czasami samce też się udzielają), ktoś potyka się o krzesło, przewraca je, jeden goni drugiego, a na dodatek stół zostaje przesunięty o kilka metrów. Trwa to jak zawsze a czasami dłużej - do 2:00 w nocy.

Co jakiś czas hałas jest tak do niezniesienia, że zatyczki nie pomagają, interweniuje policja. Czasami studenci otworzą drzwi i dostaną mandat. Czasami nie otworzą (czując się złudnie bezkarnie) i sprawa trafia do protokołu policyjnego i dalej na oficjalną scieżkę.

Najgorsze jest to, że owy właściciel mieszkania i rodzic mieszkających tam córek zezwala na takie zachowanie jego potomstwa. Jest często informowany przez Panią Orawczak o problemach i patologii w jego mieszkaniu a w ogóle nie reaguje. Wręcz chwali córki i twierdzi, że "muszą się gdzieś wyszaleć". Właściciel nie chce w ogóle rozmawiać ze sąsiadem. Bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami H70/9 są bezskuteczne. Za każdym razem twierdzą, że już koniec i dalej kontynuują patologiczne zachowanie.

Czy mieszkająca normalna para, znajomi czy rodzina 2+1 czy 2+2 byłi by w stanie takie hałasy powodować? Czy raczej spędzaliby ten czas w sposób spokojny, gnerując hałasy wieczorne czy nocne, które są w pełni akceptowane przez sąsiadów? Wiadomo, że ktoś się wieczorem kąpie i nie musi być to ciche. Ktoś ogląda film i następuje głośna akcja. Ruch pilotem i głośność jest doprowadzona do normalnego stanu. Każdy ma trochę empatii.

Jakie Wy sąsiedzi macie doświadczenie z tym mieszkaniem? Czy akceptujecie takie zachowanie? Czy wam to nie przeszkadza? Czy macie jakieś pomysły? Co sądzicie o tym?

PS. Pani Orawczak twierdzi, że z jej perspektywy, jest to najbardziej problemowe mieszkanie na Osiedlu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Hubska 70/9 - przez adma - 2013-01-10, 18:46
RE: Hubska 70/9 - przez michalina - 2013-01-10, 23:11
RE: Hubska 70/9 - przez wima - 2013-01-11, 06:47
RE: Hubska 70/9 - przez igaiga - 2013-01-11, 10:21
RE: Hubska 70/9 - przez dettebasu - 2013-01-12, 14:00
RE: Hubska 70/9 - przez lossmind - 2013-01-13, 16:54
RE: Hubska 70/9 - przez adma - 2013-01-14, 18:04
RE: Hubska 70/9 - przez Chilon - 2013-01-14, 19:59
RE: Hubska 70/9 - przez alealk - 2013-01-14, 20:54
RE: Hubska 70/9 - przez Chilon - 2013-01-15, 12:52
RE: Hubska 70/9 - przez Glueckspilz - 2013-01-15, 00:00
RE: Hubska 70/9 - przez adma - 2013-01-15, 19:53
RE: Hubska 70/9 - przez rachwal - 2013-01-21, 10:15
RE: Hubska 70/9 - przez agaslod - 2013-01-21, 20:10
RE: Hubska 70/9 - przez Chilon - 2013-01-21, 21:26
RE: Hubska 70/9 - przez adma - 2013-01-22, 22:05



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości