Wygaszamy forum pod tym adresem, ale jest grupa na Facebook:

https://www.facebook.com/groups/osiedle.mieszczanskie.wroclaw

Zapraszam!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wynagrodzenie Członków Zarządu
#4
Zasadniczo zgadzam się z tezami Panów. Jednak uważam, że zanim zacznie się mówić o wynagrodzeniu zarządu należy zastanowić się nad tym co zarząd robi i co robić powinien. I nie chcę powiedzieć, że nic nie robi bo tak naprawdę tego nie wiem i jest to wina i moja i zarządu (że nie wiem). Z chełpliwych przechwałek na zebraniu wiem, że zbierają jakieś podpisy, chyba na zlecenie zarządcy. Zastanawiam się poco jest ten zarząd - chyba po to aby zatrudniać zarządcę (a nie odwrotnie) i kontrolować jego pracę. Tymczasem młoda Panienka z zarządu wykonuje czynności, które powinien wykonać zarządca. Ponadto jest sprawą wysoce niesmaczną to, że o pieniądze dla zarządu wystąpił rok temu zarządca. Wytwarza się sytuacja, w której o interesy zarządu dba zarządca ich dobrodziej - i jak tu mówić o nadzorowaniu jego pracy. Jak to jest, że osiedle jest obsługiwane przez specjalistyczne firmy, których właścicielem jest nasz zarządca. Pewnie przedstawiły w jakimś momencie najkorzystniejsze oferty - (czy rzeczywiście nam się to opłaca ?). Jeśli zarząd zbada wszystkie oferty pod kątem oszczędnego gospodarowania jeśli wykaże, że wspólnota gospodaruje tanio i dobrze to wtedy można zastanawiać się nad wynagrodzeniem ich. a nie bo są zapracowani (czym?).
PS. Gdzie można zapoznać się z zapytaniem i z opinią radcy prawnego na temat wynagrodzenia zarządcy. (to że będzie pozytywna można się było domyślić)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wynagrodzenie Członków Zarządu - przez Dan - 2015-06-04, 23:14
RE: Wynagrodzenie Członków Zarządu - przez norkos - 2015-06-05, 09:49
RE: Wynagrodzenie Członków Zarządu - przez Dan - 2015-06-07, 16:27
RE: Wynagrodzenie Członków Zarządu - przez marceb - 2015-08-08, 17:54



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości