Wygaszamy forum pod tym adresem, ale jest grupa na Facebook:

https://www.facebook.com/groups/osiedle.mieszczanskie.wroclaw

Zapraszam!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osiedle Mieszczańskie I Pierdzące auto z warsztatów przy Prudnickiej
#2
(2018-06-21, 22:58)mmmartynek napisał(a): Hejka, czy jestem jedyną osobą którą irytuje pierdzacy dźwięk auta sportowego testowanego w jednym z warsztatów przy Prudnickiej? Cholerstwo pojawia sie coraz częściej o mocno późnych porach :/

No ja myślałem, że tylko mi chodzi po głowie dobra bazooka i czysty strzał w nissana gtr lub subaru. Zmienił się właściciel wulkanizacji na Prudnickiej i zaczęły się zjeżdżać bardziej sportowe samochody. Pół biedy jak sprawdzanie silnika i zajebistości wydechu odbywa się w godzinach dziennych, ale po 22, np. ostatnio ok. północy, to już przesada.
Są normy hałasu w dzień i w nocy dla Wrocławia - dopuszczalne normy hałasu to 50 dB(A) w dzień i 45 dB(A) w nocy. Rozporządzenie w załączeniu.
Przy tym wydechu spokojnie 80 dB(A) mamy na sonometrze. Warsztat takie próby silnika/wydechu powinien testować w wytłumionych pomieszczeniach. Są opłaty za emisje hałasów a nawet kary.
Nie wiem czy straż miejska lub policja ma sprzęt do weryfikacji zapisów prawa...czyli na przykład sonometr.


Załączone pliki
.pdf   D20140112.pdf (Rozmiar: 609.43 KB / Pobrań: 7)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Pierdzace auto z warsztatow przy Prudnickiej - przez bithoven - 2018-06-22, 23:33



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości