Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czynsz - komu mamy płacić?
#1
Witam,

Komu mamy płacić za czynsz? Dalej do ATAL czy uprawomocnił się już nowy zarząd i założył konto wspólnoty
Odpowiedz
#2


Z tego co wiem, numer konta do wpłaty jest na każdorazowej fakturze. Za maj jeszcze nie dostałem, ale z tego co mnie pamięć nie myli to za maj jeszcze ATAL zbiera.
rachwal do zarządu!!!111
Odpowiedz
#3
Czy ktoś już płacił za maj? Pytam bo słyszałem że miało to być traktowane zaliczkowo, a póki co nie mam informacji o tym ile i komu trzeba zapłacić.
Odpowiedz
#4
Mam rozumieć, że zgoda na podwyżki została wyrażona na zebraniu ?
Odpowiedz
#5
Za maj do ATALa.

Podwyżki wynikają z kosztów jakie ponosi Wspólnota, nikt na tym dodatkowo nie zarabia.

Nie zdziw się, jak ATAL zrobi Ci rozliczenie ze sporą niedopłatą za miesiące poprzednie.
rachwal do zarządu!!!111
Odpowiedz
#6
Nie wspominając o kaucji która maja cały czas :]
Odpowiedz
#7
(2011-05-24, 20:23)elpajaco napisał(a): Nie wspominając o kaucji która maja cały czas :]

No pewnie po to mają żeby z niej odliczyć Wink
rachwal do zarządu!!!111
Odpowiedz
#8
Doręczono mi ostatnio zestawienie zaliczek na osobne subkonto, ale nie widzę tu nadal uchwalonej na zgromadzeniu pozycji "fundusz remontowy"
...wie ktoś coś?
Quis leget haec?
Tu autem?
Odpowiedz
#9
(2011-05-25, 14:24)gutierrezzzz napisał(a): Doręczono mi ostatnio zestawienie zaliczek na osobne subkonto, ale nie widzę tu nadal uchwalonej na zgromadzeniu pozycji "fundusz remontowy"
...wie ktoś coś?

Też byłem przekonany, że fundusz został uchwalony. Przecież w górze był las rąk. Niestety, jak się okazało, ten las rąk to mniejszość, bo większość opuściła przedwcześnie salę i "nie-wiadomo-jak-by-glosowali". Dlatego fundusz trzeba będzie uchwalić na kolejnym zebraniu i/lub w drodze indywidualnego zbierania głosów.
rachwal do zarządu!!!111
Odpowiedz
#10
...tym co wyszli nie głosując - hańba ... Wink
proponuję zatem poszukać wolontariuszy, którzy chcieliby się przejść po mieszkaniach- moim zdaniem fundusz to sprawa priorytetowa i nie ma co zwlekać. Jak narazie ATAL stawia wszystkim!
Mam jednak chyba lepszy pomysł- może pozostawić listę do podpisania w clipie na parapecie kanciapy Juwentusa z jakąś notą przewodnią? Kartki z informacją o liście można rozkleić po klatkach schodowych.
Zarządzie ! ....ustosunkuj się Wink
Quis leget haec?
Tu autem?
Odpowiedz
#11
Mam nadzieję, że tym razem zebranie będzie poprowadzone sprawniej i nie będzie przekrzykiwania, to mniej osób z pewnością wyjdzie. Mnie osobiście wkurzyło jak trzymając rękę w górze przez 15 minut pan z Pumazu oddawał głos osobom z pierwszych ławek, które przekrzykiwały się. Stwierdziłem, że szkoda czasu, a w około mnie kilkanaście osób wyszło dużo wcześniej z wyżej wymienionych powodów.

Inna sprawa, to kto nie ma jeszcze księgi wieczystej nie dostawał kart do głosowania.
Odpowiedz
#12
w pełni popieram, ale jak się dowiedziałem to na zebraniach wspólnot jest tak zawsze...
Najwięcej osiągają ci co głośno krzyczą (dlaczego dzwon jest głośny....?)
W całym tym zamieszaniu największy mój szacunek zyskały osoby, które do rady trafiły za sprawą polecenia przez kogoś (nie rodziny). Jeśli ktoś zyskał szacunek sąsiedzki przez tak krótki okres, prawdopodobnie jest niezłym społecznikiem, a takich w Radzie potrzebujemy Smile
Tym tropem idąc dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą głośnej, awanturniczo nastawionej koleżanki/żony/"teściowej", która w takich sytuacjach wzbudzi stosowny posłuch Big Grin
Quis leget haec?
Tu autem?
Odpowiedz
#13
Nie wiem kto wywiesił te żółte ogłoszenia na całym osiedlu ? ale faktem jest że "PEKAO BANK POLSKI" nie istnieje!! w Polsce!
Odpowiedz
#14
OJ TAM, oj tam... MOŻE DRUKOWALI W POŚPIECHU ALBO Mieli OCHOTĘ NA ŻUBRA...zimnego Wink
Odpowiedz
#15
@urszula183: caps lock Ci się zacina ...

Skoro już spamowali tymi żółtymi kartkami to mogli od razu z adresem do forum Tongue
Zarząd nic nie robi tylko przeszkadza!11jeden
Odpowiedz
#16
prawda, gdyby mi ktoś na zebraniu nie napomknął, to bym chyba nie zaczynał szukać forum ...a jest to chyba najlepszy teraz kanał informacyjny
Na walnym zgromadzeniu jest duszno,tłoczno i czasem (podczas nieistotnych subiektywnie tematów) nudno. A po pierwsze wysiedzieć nie idzie tyle czasu.
Można by przenieść właściwie całą tą formalność na forum. Każdy właściciel mógłby zarejestrować się w powiedzmy PUMAZIE albo w ZARZADZIE i posługując się poufnym hasłem można by było nawet głosować.
Urząd Skarbowy pozwala rozliczać PITa w necie to my nie damy rady Big Grin
Quis leget haec?
Tu autem?
Odpowiedz
#17
(2011-05-26, 22:48)rachwal napisał(a): @urszula183: caps lock Ci się zacina ...

poprawię się Tongue
Odpowiedz
#18
(2011-05-26, 23:03)gutierrezzzz napisał(a): Można by przenieść właściwie całą tą formalność na forum. Każdy właściciel mógłby zarejestrować się w powiedzmy PUMAZIE albo w ZARZADZIE i posługując się poufnym hasłem można by było nawet głosować.
Urząd Skarbowy pozwala rozliczać PITa w necie to my nie damy rady Big Grin

Dobry pomysł z tym forum, trzeba by było tylko pilnować, żeby grafomanii skupiali się wyłącznie na konkretach. Bo ludzie też wymiękną czytając niektóre elaboraty...
Odpowiedz
#19
Ja sądzę, że słowo pisane ma taką fajną właściwość że świetnie wyraża logikę i spójność argumentacji, w przeciwieństwie do głośnego pokrzykiwania, które mogłoby wydawać się substytutem argumentacji w niektórych sytuacjach.
1. Gdy się komuś jakikolwiek 'elaborat' nie podoba, może go nie czytać i przejść do innego wątku lub założyć własny (ja tak robię)
2. Pilnowanie mogłoby chyba odbywać się tylko na zasadzie standardowego "moderowania" jak na każdym forum, czyli grupowania/przenoszenia wpisów z poszczególnych wątków, mającego na celu trzymanie się tematu podanego w tytule wątku.
Quis leget haec?
Tu autem?
Odpowiedz
#20
taaaaaa...zwłaszcza, jak zdanie zajmujące 3 linijki pełne górnolotnych zwrotów i huk wie czego jeszcze, można wyrazić w kilku konkretnych słowach...Efekt znużenia czytelnika podobny jak przy słuchaniu szczekania na Zebraniu.
ps. dzięki za przypomnienie na czym polega moderowanie...

'end of this story'
...a teraz może wróćmy do wątku bo się zagubił dawno temu


Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości