Wygaszamy forum pod tym adresem, ale jest grupa na Facebook:

https://www.facebook.com/groups/osiedle.mieszczanskie.wroclaw

Zapraszam!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"DAJĘ GŁOWĘ" -...każdy Twój kosmyk włosów ma znaczenie...
#1
Drogie Panie i Drodzy Panowie!
Jestem mieszkanką naszego osiedla oraz współtwórczynią akcji charytatywnej "Daję Głowę", o której poniżej...
W tym roku, dla nas i dla wielu z Was, miesiąc czerwiec będzie miesiącem innym niż pozostałe. Trzeci raz z rzędu. 12 czerwca od godziny 13:00 do 20:00 w jednym z najładniejszych wrocławskich parków – w Parku Południowym, obok pomnika Chopina i restauracji Agawa - odbędzie się wielka akcja, akcja pod hasłem "DAJĘ GŁOWĘ" -...każdy Twój kosmyk włosów ma znaczenie...
"Daje Głowę" opiera się na prostej regule - ludzie przychodzą obcinać, golić, podcinać lub symbolicznie skracać włosy dla chorych na raka. W ubiegłych latach graliśmy bardziej dla Pań. W tym roku uświadamiamy Mężczyznom, że warto i należy o siebie dbać. Przyświeca nam bowiem hasło: "Bądź mężczyzną - badaj się !"
Z tego miejsca i ze wszystkich możliwych miejsc, do których uda nam się dotrzeć, chcę Was prosić o pomoc. O udział w tej akcji! 12 czerwca 2016 r. w Parku Południowym we Wrocławiu - przyjdźcie razem ze swoimi najbliższymi, z rodzinami, dziećmi, przyjaciółmi, współpracownikami.
Nie jest dla nas istotne, ile centymetrów włosów, czy brody zdecydujesz się ściąć – Twoja obecność i możliwość podarowania nadziei i wsparcia jest na wagę złota.
W trakcie trwania wydarzenia przewidujemy szereg atrakcji – dla mniejszych i większych pomagających :-) Jest to idealny czas i idealne miejsce, by zmaterializować swoją chęć pomocy, by poszerzyć swoją wiedzę i wiedzę swoich najbliższych na temat walki z rakiem. …a Ty przy okazji dostajesz możliwość zmiany bądź odświeżenia fryzury przez jednego z około 30 profesjonalnych fryzjerów, którzy od 13:00 do godziny 20:00 na jednej ze scen będą wyczarowywać dobrą energię za pomocą nożyczek i maszynek do golenia.
Sceny będą dwie – na pierwszej będzie miała miejsce wyżej wspomniana ZABAWA Z FRYZURĄ. Druga scena będzie niosła ze sobą hasło: EDUKACJA - podczas akcji SPECJALIŚCI będą wygłaszać krótkie i rzeczowe prelekcje ze sceny, że raka się leczy, że trzeba się badać i nie wolno się bać. Nie zapomnimy również poruszyć tematu konieczności żywienia klinicznego w kontekście choroby nowotworowej. Będziemy mówić o zdrowym trybie życia, sporcie, wszelkiej aktywności oraz o badaniach profilaktycznych, które są kluczowe.
A teraz kilka słów o akcji zeszłorocznej - II edycja „DAJĘ GŁOWĘ” odbyła się we Wrocławiu, 14 czerwca 2015 r. W akcji udział wzięło czynnie 981 osób! Chętnych do obcięcia włosów było około 1 200 osób. Pozyskaliśmy 227 kitek i warkoczy na peruki, zebraliśmy 20 000 pln!
Temat edycji 2016 r: PROMOCJA ZDROWIA DLA MEŻCZYZN
Mężczyźni jako ojcowie rodzin, szefowie, często zapracowani i zabiegani, zapominają o swoim zdrowiu. Regularne badania męskie - to zadanie, który jak najszybciej chcemy pomóc wykonać z sukcesem. Społeczeństwo oczekuje, że: „Prawdziwy facet” ma zdobywać szczyty. Może dlatego "zdobywca" niechętnie się bada, rzadko chodzi do lekarza, przeważnie udaje, że problem chorób nowotworowych Go nie dotyczy Smile
Edukacją i oswajaniem badań profilaktycznych zajmie się nasza fundacja Dobre Relacje. Wszelkie środki finansowe pozyskane z akcji zostaną przekazane na cele statutowe Fundacji.
Ambasadorami akcji są znani sportowcy, gwiazdy telewizji, aktorzy, muzycy i lekarze specjaliści.
Po więcej informacji sięgnij do: http://www.dajeglowe.pl
I na koniec to, co najważniejsze: BĄDŹ Z NAMI 12 CZERWCA, TO DZIĘKI TAKIM LUDZIOM JAK TY JESTEŚMY W STANIE POMAGAĆ, DAWAĆ NADZIEJĘ I ZAKŁADAĆ UŚMIECH NA TWARZACH TYCH, KTÓRZY PRZEZ CHOROBĘ TROSZECZKĘ O NIM ZAPOMNIELI. Jeśli jednak nie będzie Cię we Wrocławiu w tym dniu, bądź nie będziesz mógł przyjść, udostępnij ten post, powiedz o „Daję Głowę” swoim bliskim, swoim przyjaciołom i znajomych, niech chęć pomagania będzie obecna w tym dniu w całym mieście! Bądź z nami, bądź odważny i nie bój się – Twoja obecność z nami w tym dniu, to szansa na udowodnienie tego, że potrafimy i chcemy pomagać, nie tylko innym, ale i sobie – przede wszystkim :-)
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości