Wygaszamy forum pod tym adresem, ale jest grupa na Facebook:

https://www.facebook.com/groups/osiedle.mieszczanskie.wroclaw

Zapraszam!

Ankieta: Czy uważasz, że firma Pumaz jest dobrym Administratorem?
Tak
Nie
Nie mam zdania
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pumaz - co myślicie o Administratorze?
#21
Jestem członkiem zarządu. Na podst. par. 7 mają Państwo nieograniczony wgląd we wszystkie dokumenty. Wklejam par. 2-8 umowy o administrowanie, którą podpisaliśmy z Pumazem. Do przemyślenia Państwa pozostawiam odpowiedź na pytanie czy warunki umowne są realizowane (tabela nie przerzuca się dobrze):
§2

1. WSPÓLNOTA zleca a ADMINISTRATOR przyjmuje obowiązek administrowania nieruchomością wspólną, o której mowa w § 1 umowy. Administrowanie nieruchomością wspólną rozumiane jest w umowie jako planowanie, organizowanie, koordynowanie oraz kontrolowanie wykonania czynności zapewniających bieżące funkcjonowanie budynków oraz utrzymywanie nieruchomości wspólnej w stanie nie pogorszonym ponad granice normalnego zużycia.

2. ADMINISTRATOR zobowiązany jest do wykonania czynności będących przedmiotem niniejszej umowy z należytą starannością, do czuwania nad prawidłowością wykonania umów zawartych z osobami trzecimi, a także do chronienia interesów WSPÓLNOTY w toku realizacji powierzonych zadań i czynności.

3. ADMINISTRATOR jest odpowiedzialny za prowadzenie zarządzania i wykonywanie umowy tak, aby ewentualne wady budynków, instalacji i urządzeń były usuwane w ramach gwarancji i rękojmi budynków.
4. ADMINISTRATOR kieruje sprawami WSPÓLNOTY i reprezentuje ją na zewnątrz w sprawach zleconych uchwałą Zarządu WSPÓLNOTY. ADMINISTRATOR swoje czynności wykonuje samodzielnie. Czynności, co do których z mocy prawa uprawniony jest tylko Zarząd Wspólnoty, Administrator wykonuje po uzyskaniu pełnomocnictwa przedmiotowego Zarządu Wspólnoty udzielonego w formie pisemnej.

5. Do obowiązków ADMINISTRATORA należy w ramach uchwalonych i posiadanych przez WSPÓLNOTĘ środków finansowych:
5.1. Utrzymanie porządku i czystości (zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku z dnia 13.09.1996 r. (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 236 poz. 2008 wraz z późn. zm.)

5.2. Bieżąca konserwacja budynków a w szczególności dokonywanie napraw budynków, ich pomieszczeń wspólnych i urządzeń technicznych, umożliwiających właścicielom lokali korzystanie z oświetlenia, zimnej i ciepłej wody i innych urządzeń należących do wyposażenia nieruchomości wspólnej.

5.3. Dokonywanie przeglądów technicznych budynków zgodnie z wymaganiami prawa budowlanego.

5.4. Administrator w ramach swoich obowiązków prowadzi książki obiektów oraz przeprowadzi okresowe przeglądy techniczno – sanitarne i sporządzi z nich protokóły.

5.5. Organizowanie i wykonywanie konserwacji i napraw bieżących, w tym usuwanie awarii w nieruchomości wspólnej ADMINISTRATOR zobowiązuje się realizować wg bieżących potrzeb, zapewniając utrzymanie zasobów w sprawności użytkowej.

5.6. Utrzymanie i pielęgnacja zieleni/trawników, drzew, krzewów i roślin ozdobnych.
5.7. Utrzymanie i bieżąca konserwacja urządzeń placów zabaw dla dzieci.
5.8. Utrzymanie i bieżąca konserwacja boksów śmietnikowych i ławek.
5.9. Utrzymanie w czystości i bieżąca konserwacja wszystkich chodników i jezdni wewnętrznych dróg dojazdowych oraz dojść do tych budynków z zewnątrz.

5.10. Odśnieżanie w okresie zimy i zabezpieczanie przed poślizgiem chodników, dojść oraz dróg dojazdowych.

5.11. Wywóz odpadów stałych z terenów objętych utrzymaniem i pielęgnacją na miejskie wysypisko śmieci.

5.12. Zakres wymagań pielęgnacyjnych obejmuje w szczególności:

Lp.
Nazwa obiektu
Zakres rzeczowy
Częstotliwość wykonywania prac
1.
Tereny zieleni wokół budynków
Opróżnianie pojemników na nieczystości stałe
na bieżąco

Mycie i malowanie koszy
1 raz w roku

Zamiatanie chodników
na bieżąco

Odśnieżanie chodników i jezdni
na bieżąco

Malowanie ławek i urządzeń placów zabaw dla dzieci
1 raz w roku

Naprawa ławek
na bieżąco

- koszenie terenów zielonych /trawa nie wyższa niż 10 cm/

- zgrabianie i wywóz skoszonej trawy,
po każdym koszeniu
na bieżąco

- zapewnienie sprawności systemu nawadniania zieleni
na bieżąco


Wywóz opadłych liści jesienią
na bieżąco

Wycinka suchych drzew
i krzewów
1 raz w roku

Kształtowanie koron drzew i przycinka suchych gałęzi
1 raz w roku


5.13. Zawieranie wszelkich umów w imieniu WSPÓLNOTY na dostawę energii elektrycznej, zimnej wody i odbioru ścieków kanalizacyjnych, wywozu śmieci, usług kominiarskich, sprzątanie posesji, na konserwację anteny zbiorczej itd., po uzyskaniu akceptacji Zarządu WSPÓLNOTY, wraz z kontrolą wykonywania warunków umownych.
5.14. Ubezpieczenie budynków, opłacanie podatków, innych opłat publiczno-prawnych przypadających od nieruchomości wspólnej, chyba że są pokrywane bezpośrednio przez właścicieli poszczególnych lokali.

5.15. Naliczanie w formie zaliczek miesięcznych wymiarów opłat na pokrycie kosztów zarządu, kosztów związanych z utrzymaniem części wspólnej nieruchomości: zużycie energii elektrycznej, zimnej wody i odprowadzanie ścieków, wywóz nieczystości stałych, usługi kominiarskie, remonty i konserwacje, utrzymanie czystości i porządku, ubezpieczenia, itp.

5.16. Naliczanie opłat za świadczenia wraz z ich rozliczeniami, z wyjątkiem świadczeń, na które są zawarte indywidualne umowy z dostawcami.

5.17. Windykacja należności dotyczących nieruchomości bez sądowego ich dochodzenia.

5.18. Wydawanie poświadczeń w zakresie zobowiązań finansowych związanych z własnością lokali dotyczących dodatków mieszkaniowych lub pomocy społecznej.

5.19. Prowadzenie dla nieruchomości księgowości, dokonywanie rozliczeń poprzez rachunek bankowy oraz składanie ze swej działalności rocznych sprawozdań, a także przygotowywanie na żądanie Zarządu Wspólnoty informacji półrocznych o ponoszonych kosztach utrzymania nieruchomości oraz uzyskiwanych z niej pożytkach. Roczne sprawozdania wymagają zatwierdzenia przez Wspólnotę na rocznym Zebraniu Właścicieli.

5.20. Przygotowywanie, zwoływanie i obsługa zebrań WSPÓLNOTY Mieszkaniowej.

5.21. Troska o powiększanie dochodów WSPÓLNOTY, w szczególności stanowiących pożytki z nieruchomości wspólnej.
5.22. ADMINISTRATOR udziela właścicielom i Zarządowi Wspólnoty na ich żądanie wszelkich informacji o stanie nieruchomości i gospodarce WSPÓLNOTY.
5.23. ADMINISTRATOR ponosi na zasadzie art. 471 kc odpowiedzialność za szkody powstałe z jego winy w związku z prowadzeniem działalności eksploatacyjnej budynku oraz na zasadzie art. 474 kc za działania lub zaniedbania osób, z pomocą których swoje zobowiązania z niniejszej umowy wykonuje.

5.24. Szczegółowy zakres obowiązków ochrony zawierać będzie umowa dotycząca usługi ochrony.

§3

1. Naprawy główne budynku, zagospodarowanie terenów nie zabudowanych na nieruchomości, renowacja zieleni, w tym elementów architektury, wykraczające poza drobne naprawy i konserwacje, będą realizowane przez ADMINISTRATORA po zatwierdzeniu przez Zebranie WSPÓLNOTY rocznego planu gospodarczego.

2. Administrator prowadzi ewidencję i dokumentację budynków, a także ma obowiązek przygotować dokumentację dotyczącą zasadności remontów wynikających z przepisów prawa budowlanego.

§4

1. Wszelkie wydatki z funduszu remontowego będą realizowane zgodnie z podjętymi uchwałami Zebrania WSPÓLNOTY.

2. Kluczowe decyzje dotyczące bieżącego funkcjonowania WSPÓLNOTY będą konsultowane z Zarządem WSPÓLNOTY.

3. Wszelkie naprawy powinny odbyć w terminie 14 dni od zgłoszenia. W razie zwłoki w spełnieniu świadczenia WSPÓLNOTA skorzysta z wykonawstwa zastępczego.


§5

1. Właściciele lokali uczestniczą w kosztach utrzymania nieruchomości wspólnej w wysokości określonej uchwałą WSPÓLNOTY podjętej na podstawie rocznego planu gospodarczego, w formie miesięcznych zaliczek płatnych z góry do 10 dnia każdego miesiąca, podlegających rozliczeniu po zbilansowaniu kosztów utrzymania nieruchomości w cyklach rocznych, nie później jednak niż do końca pierwszego kwartału roku następnego.

2. Za zarządzanie ADMINISTRATOR pobierać będzie wynagrodzenie w wysokości 0,42 zł/ za 1 m2 powierzchni całkowitej lokalu mieszkalnego i 0,18 zł/ za 1 m2 powierzchni całkowitej miejsc parkingowych i komórek lokatorskich miesięcznie. W miesiącu lutym każdego roku wynagrodzenie to może być waloryzowane o roczny wskaźnik wzrostu cen i usług konsumpcyjnych za rok poprzedni, zgodnie z Komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego ogłoszonym w Monitorze Polskim po uzgodnieniu ze WSPÓLNOTĄ MIESZKANIOWĄ. Wspólnota otrzyma ewentualną informację o waloryzacji do końca lutego każdego roku. W każdym innym przypadku zmiana ceny za zarządzanie jest niedopuszczalna i spowoduje rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z winy ADMINISTRATORA.

3. Wynagrodzenie za zarządzanie płatne z konta WSPÓLNOTY z dołu, do 10-go każdego miesiąca.

4. Oprócz kosztów zarządu nieruchomością wspólną, o których mowa w pkt. 1, właściciele

lokali ponoszą wydatki obejmujące następujące świadczenia związane z utrzymaniem części wspólnej nieruchomości: energię elektryczną, zimną wodę, odprowadzanie ścieków, wywóz nieczystości stałych, itp.

5. W przypadku podwyższenia przez dostawców cen za usługi, o których mowa w § 2 pkt. 3.8. opłaty obciążające właścicieli ulegną zwiększeniu proporcjonalnemu do wzrostu cen, o czym ADMINISTRATOR powiadomi Zarząd i Właścicieli lokali na piśmie na 14 dni przed wejściem w życie podwyżek wraz ze wskazaniem terminu, od którego obowiązują oraz o sposobie kalkulacji będących podstawą do zmiany wysokości naliczeń.

6. Opłaty na pokrycie kosztów zarządu oraz świadczeń należy uiszczać na konto WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ OSIEDLE MIESZCZAŃSKIE przy ul. Hubskej nr 66-78 i Prudnickiej nr 2-8A w banku PKO BP SA nr konta ….. przeznaczonego wyłącznie do rozrachunków finansowych WSPÓLNOTY.

7. ADMINISTRATOR jest upoważniony do dysponowania środkami gromadzonymi na rachunkach bankowych WSPÓLNOTY.

8. Wszystkie przelewy zatwierdzane są przez ADMINISTRATORA.

9. Za każdy miesiąc, do 20 dnia następnego miesiąca Zarząd Wspólnoty otrzyma wyciąg bankowy z rachunku bankowego Wspólnoty Mieszkaniowej oraz informację o przepływach pieniężnych na każde żądanie Zarządu, a także zestawienie kosztów.
10. Administrator prowadzi sprawy związane z zaliczkami oraz windykacją tych należności.



§6

1. WSPÓLNOTA — właściciele lokali zobowiązani są miedzy innymi do:

1.1 Ponoszenia wydatków związanych z eksploatacją lokali i utrzymaniem ich w należytym stanie.

1.2 Przestrzegania porządku domowego.

1.3 Uczestniczenia w kosztach związanych z utrzymaniem nieruchomości wspólnej.

1.4 Korzystania z nieruchomości wspólnej w sposób nie utrudniający korzystania przez innych współwłaścicieli , współdziałania z nimi w ochronie wspólnego dobra.

1.5 Zezwolenia na wstęp do lokalu na żądanie ADMINISTRATORA, ilekroć jest to niezbędne do przeprowadzenia konserwacji, remontu albo usunięcia awarii w nieruchomości wspólnej, a także w celu wyposażenia budynku, jego części lub innych lokali w dodatkowe instalacje.

2. Za zobowiązania dotyczące nieruchomości wspólnej odpowiada WSPÓLNOTA bez ograniczeń, a każdy właściciel lokalu w części odpowiadającej jego udziałowi w tej nieruchomości

§7

Właściciele maja nieograniczony wgląd we wszystkie dokumenty dotyczące WSPÓLNOTY.
§8

1. Umowa wchodzi w życie od dnia 17 maja 2011 r.

2. Umowę zawiera się na czas określony do dnia 30.06.2012 r. Po tym czasie umowa wygasa.

3. Każda ze stron może wypowiedzieć w formie pisemnej umowę na 3 miesiące naprzód na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

4. W ostatnim tygodniu okresu wypowiedzenia ADMINISTRATOR przekaże WSPÓLNOCIE całość znajdującej się w jego dyspozycji dokumentacji technicznej dotyczącej Nieruchomości, do której prowadzenia i przechowywania był zobowiązany, natomiast dokumentację finansowo-księgową przekaże nie później niż na koniec miesiąca następującego bezpośrednio po okresie wypowiedzenia. Przekazanie Wspólnocie nieruchomości potwierdzone zostanie sporządzonym przez Strony protokołem zdawczo –odbiorczym.

5. Strony uprawnione są do rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia w przypadku rażącego naruszenia przez jedną ze stron obowiązków wynikających z treści umowy, bądź postępowania w sposób sprzeczny z prawem. Rozwiązanie musi być poprzedzone pisemnym wezwaniem do należytego wykonania obowiązków lub zaniechania naruszeń w terminie nie krótszym niż 14 dni od daty wezwania. Wezwanie to powinno być doręczone każdej ze Stron za potwierdzeniem odbioru. Adresami korespondencyjnymi członków Zarządu są ich adresy zamieszkania. Po bezskutecznym upływie ww. terminu umowa ulega rozwiązaniu.
Odpowiedz
#22
Podbijam ten ciekawy wątek.

Chciałem coś dopisać o PUMAZ i ich ostatnich "działaniach" ale nie przeszło to przez filtr rodzicielski Smile
Zarząd nic nie robi tylko przeszkadza!11jeden
Odpowiedz
#23
(2012-11-19, 15:25)rachwal napisał(a): Podbijam ten ciekawy wątek.

Chciałem coś dopisać o PUMAZ i ich ostatnich "działaniach" ale nie przeszło to przez filtr rodzicielski Smile

Spróbuj wysłać emacsem przez sendmail ;>
Odpowiedz
#24
Miesiąc temu zgłosiłem naszej Pani Administrator, że firma sprzątająca nie posprzątała ciągów komunikacyjnych przy komórkach, ponoć dostali upomnienie.

Dzisiaj poszedłem sprawdzić jak pięknie wysprzątali tym razem.

Podpisik osoby sprzątającej:

[Obrazek: NOKIA%20Lumia%20800_000097.jpg]

I efekt sprzątania:

[Obrazek: NOKIA%20Lumia%20800_000095.jpg]
Odpowiedz
#25
A niby kto u Was sprząta? W ogóle ktoś sprząta? (tzn ma sprzątać)
rachwal do zarządu!!!111
Odpowiedz
#26
U nas sprzątanie odbywa się na drodze losowania piętra. 2 tygodnie temu, przez cały tydzień moje piętro nie ruszone miotłą. Tydzień temu było zamiatane. W tym tygodniu maszyna losująca wylosowała inne piętro i znowu u nas brudno.
Odpowiedz
#27
(2012-12-01, 00:32)atomek napisał(a): A niby kto u Was sprząta? W ogóle ktoś sprząta? (tzn ma sprzątać)

Nie mam pojęcia. Dzień przed oddaniem budynku widziałem jakieś Panie latające z wiadrami i w zasadzie więcej ich już nie spotkałem.
U nas korytarze też są sprzątane na chybił trafił, wydaje mi się, że ekipa w razie uwag zwali wszystko na remont. Problem w tym, że u mnie na korytarzu w zasadzie już remonty się skończyły a pył na ziemi dalej jest mimo mycia ...
Odpowiedz
#28
W umowie firmy sprzątającej jest zapis o karze, za nie wywiązanie się. Takie pieniądze mogły by zasilać nasz fundusz remontowy, ale to też nie jest w interesie naszego zarządcy pewnie. Pumaz dalej sprzątania nie umie nawet załatwić.. Na niektórych klatkach gdzie ludzie robią hałas sprzątają lepiej.
Odpowiedz
#29
(2012-12-03, 18:06)Lukaszasw27 napisał(a): W umowie firmy sprzątającej jest zapis o karze, za nie wywiązanie się. Takie pieniądze mogły by zasilać nasz fundusz remontowy, ale to też nie jest w interesie naszego zarządcy pewnie. Pumaz dalej sprzątania nie umie nawet załatwić.. Na niektórych klatkach gdzie ludzie robią hałas sprzątają lepiej.

A skąd wiesz? A może nie wiesz?
rachwal do zarządu!!!111
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości