Wygaszamy forum pod tym adresem, ale jest grupa na Facebook:

https://www.facebook.com/groups/osiedle.mieszczanskie.wroclaw

Zapraszam!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osiedle Mieszczańskie I Cyrkulacja ciepłej wody
#1
Powiedzcie mi Drodzy Mieszkańcy,
czy włączenie cyrkulacji ciepłej wody,
(po odkręceniu kurka z ciepła wodą, leci od razu ciepła i nie trzeba czekać czekać aż spłynie zima) ma wpływ na wysokość opłaty za ciepła wodę? Czy przez włączenie tego bajeru nie wzrastają rachunki?
Odpowiedz
#2
Wczoraj o to spytałam o to samo i nie, więcej stracisz spuszczając pól minuty zimną wodę.
Odpowiedz
#3
Wink 
Jak będziesz wyjeżdżał na jakiś weekend włącz cyrkulację na 24h, spisz licznik przed i po wyjeździe. Podziel się wynikami badań.
rachwal do zarządu!!!111
Odpowiedz
#4
Owszem ma. Przy włączonej cyrkulacji moje opłaty poszły 50 zł w górę - tzn kranik włączony na stałe, lepiej jest gdy ustawi się włączenie na określone godziny, ale też rachunki są wyższe (tyle, że nie wiem jak u was ale u mnie włączona cyrkulacja działa jak ogrzewanie podłogowe i w zimę jest fajnieSmile )
Odpowiedz
#5
No u mnie też działa jak ogrzewanie podłogowe. Akurat średnio mnie to ucieszyło w ostatnie upały...
Dzwoniłam do gościa-konserwatora, który mi to ustawił i pytałam, czy nie wzrosną mi od tego rachunki. Odpowiedział mi, że ponoć jest korzystniej przy włączonej cyrkulacji, bo niby więcej się traci na spuszczaniu zimnej wody, gdy chce się ciepłą.
Odpowiedz
#6
(2013-06-22, 22:34)ticzer napisał(a): No u mnie też działa jak ogrzewanie podłogowe. Akurat średnio mnie to ucieszyło w ostatnie upały...
Dzwoniłam do gościa-konserwatora, który mi to ustawił i pytałam, czy nie wzrosną mi od tego rachunki. Odpowiedział mi, że ponoć jest korzystniej przy włączonej cyrkulacji, bo niby więcej się traci na spuszczaniu zimnej wody, gdy chce się ciepłą.

Szczerze - na chłopski rozum - co lepiej grzać na delikatnym ogniu wodę przez cały dzień aby była ciepła (ze wstępnym podgrzaniem do odpowiedniej temperatury) czy lepiej zagrzać raz w garnku wodę do temperatury, którą się chce? To chyba identyczny problem.

Ja wolę spuścić trochę zimnej wody... i płacić 50 zł mniej. Zimna woda jest tańsza.
Odpowiedz
#7
Prawda Wink
Poza tym... można włączyć grzanie na żądanie Wink
O ile mycie rąk latem w zimnej wodzie to nic strasznego, o tyle, przed prysznicem można wcisnąć guziczek cyrkulacji i woda w minutkę (mniej więcej tyle, ile czasu trwa spuszczenie zimnej) powinna przecyrkulować i się zagrzać.
rachwal do zarządu!!!111
Odpowiedz
#8
Macie ciepłą? Coś tam mieli chyba dziś grzebać...
Zarząd nic nie robi tylko przeszkadza!11jeden
Odpowiedz
#9
nein :/ ale mamy synchronizacje co do minuty http://om.wroclaw.pl/watek-brak-wody.htm...43#pid3943 Smile
Odpowiedz
#10
Widziałem Wink
Zarząd nic nie robi tylko przeszkadza!11jeden
Odpowiedz
#11
8h wybiło, wrócili do swoich domów z ciepłą wodą ... może to Ci od domofonu robili http://om.wroclaw.pl/watek-osiedle-miesz...42#pid3942 Smile
Odpowiedz
#12
Wie ktoś może jak wyłączyć ręcznie w "skrzynce" z zaworami i licznikami cyrkulacje wody? Gość mi kiedyś tłumaczył, że trzeba jakiś kurek przekręcić.
Odpowiedz
#13
To ciekawy temat. Dlaczego w starych blokowiskach jak i na innych osiedlach (brak własnej kotłowni, czyli jak u nas) mają ciepłą wodę po odkręceniu a u nas trzeba robić kombinacje alpejskie?? Kto to wymyślił? czy da się z tego zrezygnować?
Odpowiedz
#14
(2013-11-24, 22:20)joni napisał(a): To ciekawy temat. Dlaczego w starych blokowiskach jak i na innych osiedlach (brak własnej kotłowni, czyli jak u nas) mają ciepłą wodę po odkręceniu a u nas trzeba robić kombinacje alpejskie?? Kto to wymyślił? czy da się z tego zrezygnować?

To sobie ustaw na regulatorze CWU w godzinach w których chcesz korzystać i też będziesz mieć ciepłą wodę zaraz po odkręceniu. Możesz też ręcznie uruchomić na kilka minut przed okręceniem i też będzie od razu ciepła woda. Tylko to Cię będzie dodatkowo kosztować, bo licznik bije nawet jak nie odkręcisz.
Odpowiedz
#15
(2013-11-25, 19:53)dettebasu napisał(a): To sobie ustaw na regulatorze CWU w godzinach w których chcesz korzystać i też będziesz mieć ciepłą wodę zaraz po odkręceniu. Możesz też ręcznie uruchomić na kilka minut przed okręceniem i też będzie od razu ciepła woda. Tylko to Cię będzie dodatkowo kosztować, bo licznik bije nawet jak nie odkręcisz.

No o tym piszę.. Dlaczego mam płacić za ciepłą wodę w kranie "ot tak"? Blok obok ma ciepłą wodę po odkręceniu kurka. Czy to luksus? Po kiego utrudniać sobie życie? Przecież gorąca woda w kranie (mam na myśli bez dodatkowych ustawień) to norma w każdym bloku. Ktoś wymyślił durnotę i dobrze by było z tego zrezygnować. Kupili durne sterowniki i ludziom je wcisnęli. Ani to się nie przyczynia do oszczędności ani nie ułatwia życia. Wręcz podnosi rachunki (za używanie sterownika) i utrudnia życie (chcę mieć od razu ciepła wodę o każdej porze dnia i nocy) Ot taka fanaberia...
Odpowiedz
#16
W bloku obok wszyscy płacą za straty ciepła, które tutaj powstają, a w przypadku naszego osiedla tylko Ci, którzy mają taką potrzebę. Mi to nie potrzebne ;-) więc nie płacę. Proste. Przyczynia się to do ekologii, zmusza lokatorów do planowanego użycia. Np. na co komuś ciepła w kranie jak pomiędzy 9 a 15 nikogo nie na w domu (są w pracy, szkole itd)?
Odpowiedz
#17
(2013-11-25, 20:46)joni napisał(a): No o tym piszę.. Dlaczego mam płacić za ciepłą wodę w kranie "ot tak"? Blok obok ma ciepłą wodę po odkręceniu kurka. Czy to luksus? Po kiego utrudniać sobie życie? Przecież gorąca woda w kranie (mam na myśli bez dodatkowych ustawień) to norma w każdym bloku. Ktoś wymyślił durnotę i dobrze by było z tego zrezygnować. Kupili durne sterowniki i ludziom je wcisnęli. Ani to się nie przyczynia do oszczędności ani nie ułatwia życia. Wręcz podnosi rachunki (za używanie sterownika) i utrudnia życie (chcę mieć od razu ciepła wodę o każdej porze dnia i nocy) Ot taka fanaberia...
Niestety ale nawet jak zrezygnujesz i tak będziesz czekać na ciepłą wodę tyle samo. W starych blokach piony idą w miejscach odbioru wody a u nas na korytarzu. Więc i tak musisz spuścić zimną wodę z rur, która biegnie od pionu do kranu. Pionu raczej w innym miejscu być nie może, bo nie na wszystkich piętrach są identyczne rozkłady mieszkań. U jednego jest kuchnia, u drugiego salon w tym samym miejscu. Osobiście cieszę się z posiadania regulatora bo nie muszę wiecznie kręcić kaloryferami by mieć ciepło kiedy chcę.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości