Wygaszamy forum pod tym adresem, ale jest grupa na Facebook:

https://www.facebook.com/groups/osiedle.mieszczanskie.wroclaw

Zapraszam!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osiedle Mieszczańskie I Wnioski po zebraniu 2015
#1
Zakładam wątek, idę się przespać z tematem, a jutro pohejtuję, bo chyba jest co Wink
Zarząd nic nie robi tylko przeszkadza!11jeden
Odpowiedz
#2
Nie było mi niestety dane dotrzeć... coś ciekaweho? czy wiele mnie nie ominęło?
Odpowiedz
#3
(2015-04-01, 15:46)bithoven napisał(a): czy wiele mnie nie ominęło?

Wiele nie Wink

W skrócie:
- pitu pitu o pozwie z atalem (celowo z małej litery!11jeden)
- utopijna wizja sąsiadki dotycząca przekształcenia użytkowania wieczystego na własnościowe, niestety pani nie rozumie na czym polega statystyka i brnie w temat
- awantura o kasię dla zarządu i brak jakiejś formalnej ustawy, tak trochę "dla zasady"
- ciekawy problem niedopłaty do wody w wysokości 25k pln (~10% kosztów), uzasadnione podejrzenie niedziałających niektórych liczników, trzeba by to jakoś sprawdzić...
- nowy fundusz remontowy 27gr
- jedna ustawa, której nie było na zawiadomieniu, ogródek dla tej tajskiej knajpy
- pewien pan nie wiedział, że jest google i można tam znaleźć maila do zarządu, natomiast inny pan chciałby tańszej ochrony...

Więcej nie zanotowałem Wink
Zarząd nic nie robi tylko przeszkadza!11jeden
Odpowiedz
#4
Jeszcze był temat poczty - nieodebranych zwrotów.
Było sporo dyskusji o wymianie ciepłomierzy i wodomierzy.
Było sporo dyskusji o pozycjach rozliczenia rocznego, jeden pan nie potrafił zsumować odpowiednich metraży i zrozumieć, że płacimy za utrzymanie zieleni jako zaliczkę, a na rozliczeniu było przełożone na metraż.
Był też wspomniany projekt BO 2015 w sprawie terenów przylegających do naszego osiedla - temat będzie na pewno jeszcze ogłoszony we właściwym czasie.
Był jeszcze temat dłużników poruszony - generalnie nie jest źle - taka była konkluzja.

A wszystko to w niebrakujących wrażeń 4 godzinach Big Grin Momentami był niezły brainfuck Big Grin

Bithoven, jak nie byłeś na zebraniu, to skontaktuj się Pumazem, nie wiem czy wiesz, ale możemy głosować mailowo, jak kogoś nie było na zebraniu.
Odpowiedz
#5
Ja byłem na zebraniu, ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć, jak wygląda sprawa związana z anteną zbiorczą, ponieważ ten temat nie został poruszony na zebraniu, a ja zapomniałem się o to zapytać? Czy jest szansa, że w niedalekiej przyszłości będzie antena zbiorcza, ponieważ z tego co pamiętam, to temat ten był poruszany na zabraniu Wspólnoty w 2014 roku?
Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
Odpowiedz
#6
Jeśli rzeczywiście okaże się, że zarząd bierze kaśkę nielegalnie to czy zarząd odda kasę z odsetkami ? czy może zwoła się komisję śledczą i wykaże kto zrobił taki przekręt :/ I jak będziemy wyglądało branie kasy na rok 2015 ? I te premię dla zarządu to też "przewał" bo w zeszłym roku na zebraniu przy tej "uchwale" pt. kasa dla zarządu było powiedziane, że jeżeli czegoś nie wydadzą to kasa przechodzi na następny rok albo do nadpłaty.. Ale pamiętam jak dziś jak wybieraliśmy zarząd na pierwszym zebraniu to padało z ust jaki to kto jest społecznik i zawsze był Wink

Swoją drogą jeśli zarządca tak się wysługuję zarządem, że ten - zarząd - musi chodzić i zbierać podpisy - co powinien robić administrator - to może zmniejszyć stawkę dla zarządcy, w końcu nie wykonuje wszystkich swoich obowiązków za które pobiera zresztą wypłatę!

Czy na każdym zebraniu musi być jakaś niespodzianka w formie "ustawy" której nie ma w zawiadomieniu jak kasa dla zarządu rok temu czy w tym ogródek dla knajpy dzięki której nie ma kotów w promieniu 1km Wink

Czyli do tej pory nie mieliśmy funduszu remontowego 8-) czy po prostu zmiana stawki wymagała uchwały ?
Odpowiedz
#7
Pracujesz jako zawodowy hater na forach Smile ?

Jak Ci tyle rzeczy nie pasuje, to proponuję zgłosić się za rok do Zarządu ... albo może i nawet teraz, po co czekać. Zamiast marudzić, weź sprawę w swoje ręcę (jeśli potrafisz).
Odpowiedz
#8
Jakbym miał czas to bym się zgłosił, a że nie mam bo mam taką pracę jestem po drugiej stronie Smile Uważasz, że lepiej się zgłosić i nie mieć czasu na to ?
Odpowiedz
#9
nikt nie ma czasu Wink i dlatego będąc po tej samej stronie co Ty, nie rozumiem dyskusji o składce na Zarząd
Odpowiedz
#10
Nie chodzi o składkę tylko jak to zostało zrobione, że teraz Ktoś coś zarzuca, a kontrargumentów brak :]
Mówisz piękne słowa, które ludzie chcą usłyszeć, deklarujesz coś, a później .."to pochłania dużo czasu" ..tylko kto ma tego ponosić konsekwencję ? że nie dajesz sobie rady Smile
Nie nie TY Big Grin
Odpowiedz
#11
(2015-04-02, 18:26)elpajaco napisał(a): Czyli do tej pory nie mieliśmy funduszu remontowego 8-) czy po prostu zmiana stawki wymagała uchwały ?

Mieliśmy 20gr, teraz mamy 27gr.

(2015-04-02, 21:01)elpajaco napisał(a): Nie chodzi o składkę tylko jak to zostało zrobione, że teraz Ktoś coś zarzuca, a kontrargumentów brak :]

Rok temu było głosowanie, tak samo jak "sobie głosujemy" za stawką np. na fundusz remontowy. Większość się zgodziła na wynagrodzenie, nie rozumiem po co tu bić pianę. Aby nie było wątpliwości nie jestem beneficjentem tej składki.
Zarząd nic nie robi tylko przeszkadza!11jeden
Odpowiedz
#12
mam pytanie odnośnie ogródka dla tajskiej restauracji: zostało przedstawione ile $ dodstanie Wspólnota na konto za taką zgodę ?
Odpowiedz
#13
(2015-04-01, 21:50)Halcyforn napisał(a): A wszystko to w niebrakujących wrażeń 4 godzinach Big Grin Momentami był niezły brainfuck Big Grin

Bithoven, jak nie byłeś na zebraniu, to skontaktuj się Pumazem, nie wiem czy wiesz, ale możemy głosować mailowo, jak kogoś nie było na zebraniu.

W sumie widziałem, że jesteśmy w erze internetów i cyfryzacji, ale że jest to możliwe i u nas? Big Grin

Co do kasy dla zarządu - nie jestem w nim, nie mam na to czasu jak każdy pewnie, ale moim zdaniem wynagrodzenie dla tych ludzi być powinno. Godzina każdego jest w cenie i czynów społecznych już nie ma. Człowiek musi odłożyć swój czas nawet na relaks i wykonać coś w naszej sprawie. Nie wiem jak jest to rozliczane, czy miesięczna kwota, czy zadaniowo ryczałtem czy rozliczane roboczogodziny?
Odpowiedz
#14
Odnośnie ogródka - 35pln z metr, do tego zakaz palenia, gdy będzie za głośno/będą skargi możemy wypowiedzieć umowę.

Odnośnie funduszu remontowego - 27 gr, bo wychodziło 7 gr mniej za metr i ludzie zgodzili się, że stawki mogą pozostać takie same jak w zeszłym roku.
Odpowiedz
#15
To i ja dorzucę swoje 5 groszy.
- Pozew. Uzbierano prawie 75% udziałów w cesjach. Złożono pozew ugodowy. Oszacowano naprawy klatek schodowych na coś koło 400 tyś, parkingów podziemnych na 1,1 mln (planowane zbicie całych tynków gipsowych).
Żeby było śmiesznie nie ma pewności, że usterki usunięto w 100%. Administracja robiła testy i nie wykryła nowych przecieków, ale nie gwarantuje że wszystko jest tip-top.
- Przekształcenie na własność. To prawda, że to prawie utopia, ale moim zdaniem warto spróbować.
Uzgodniliśmy że razem z nowymi stawkami czynszowymi będą roznoszone wnioski o przekształcenie i jeśli uzbieramy min. ustawowe (50%) to zaczniemy myśleć o wypisach z KW. Jak nie spróbujemy to się nie dowiemy, a czas jest dobry na to właśnie teraz.
- Wymiana liczydeł wody i legalizacja liczników ciepła - jako praca remontowa z budżetu remontowego (koszt liczydła wody około 40zł/szt, koszt legalizacji licznika ciepła 300-350zł/szt). Z moich wyliczeń (łącznie 312 mieszkań na osiedlu, wziąłem 300 sprzedanych) wynika że za to zapłacimy 12 tyś (l. wody) + 90 tyś - 105 tyś (l. ciepła).
Czyli z naszego do tej pory uzbieranego funduszu remontowego (około 155 tyś) zostanie bardzo niewiele. A liczniki trzeba wymieniać/legalizować co 5 lat.
- Uchwalenie nowej stawki na fundusz remontowy na 27gr (poprzednio 20gr). 7 gr wynikło z różnicy w łącznych kosztach i żeby utrzymać te same stawki uchwalono właśnie taką kwotę.
Chociaż jakby się teraz zastanowić (i biorąc pod uwagę poprzedni punkt) to kwota jest trochę niska.
- Ustawa 5 - dzierżawa terenów na ogródki dla WoToGo. Stawka o której mówiono to 35zł/m2.
Jednak pojawiła się tutaj pewna nieścisłość, bo na początku nie wspominano że kwota będzie płacona miesięcznie. Więc nie wiem czy na cały okres letnio-wiosenny czy jednak miesięcznie.
Jak już wspominano wcześniej, będzie zakaz palenia, a jeśli zapachy i hałasy będą zbyt dokuczliwe, właściciel może zwinąć cały majdan w 2 tygodnie.
- Poproszona zarząd o przygotowanie na kolejne zebranie WM, 2 sprawozdań: z działalności administratora i samego zarządu.
Bardzo mi się podoba ten pomysł, bo z aktualnie 3 stron sprawozdania ciężko wywnioskować ile pracy wykonał zarząd a ile Pumaz.
Nie chcę oczywiście przez to powiedzieć, że zarząd nic nie robi ale warto by "wytłuścić" sprawy które były zrealizowane wyłącznie przez naszych przedstawicieliSmile
- Dość ogólnikowo został poruszony temat terenów przylegających do OM1. Zgodnie z WBO (Wrocławskim Budżetem Obywatelskim) jest możliwość przekształcenia tych terenów i następnie wybudowania tam placu zabaw/parku.
Temat jest dla mnie ważny bo mieszkam naprzeciwko tych terenów i przez kilka miesięcy naoglądałem się (i nasłuchałem) wystarczająco.
- Niedopłata wody na sumę ponad 25 tyś. Podano informację, że przez cały rok zgłoszono około 60 wadliwych liczydeł.
Tłumaczenie administratora było również takie, że liczydło główne ma wyższą klasę dokładności od liczydeł w lokalach (jak dla mnie ściema).
Według MPWiK kwota 25027,28zł mieści się w dopuszczalnych granicach 10% (błąd pomiarowy 10%???)
- Długi. Jak Halcyforn wspomniał, powoli odzyskujemy zaległe należności. Ostatnio zresztą pojawiały się informację o licytacjach komorniczych niektórych dłużników.
Nie wiem czy analizowaliście sprawozdanie finansowe i stawki które uchwaliliśmy na 2015 rok. Ja po swoich wyliczeniach, zapewniając pokrycie kosztów uzyskałem stawkę łączną 3,1zł/m2, podczas gdy zatwierdziliśmy stawki 3,31zł/m2
Niektóre stawki które przyjeliśmy nadają spory zapas, który możnaby ulokować gdzie indziej.
Nawet sama stawka wynagrodzenia dla zarządu WM (10 gr/m2 przy 24888,84 m2) daje kwotę blisko 30 tyś. A wystarczy sprawdzić że koszt w 2014 był 22 402,89 uwaga, przy stawce 10gr/m2. Więc zmiany niby nie ma a zbieramy ponad 33% więcej.
Jestem zainteresowany wznowieniem spotkań z zarządem WM, żeby takie nieścisłości za wczasu weryfikować i kontrolować, bo jak widać na zebraniu brakuje czasu.
Pozdrawiam
Patryk
Odpowiedz
#16
(2015-04-07, 23:10)Patryk napisał(a): Nie wiem czy analizowaliście sprawozdanie finansowe i stawki które uchwaliliśmy na 2015 rok.

Nie, ale mnie zmobilizowałeś...

Nie wiem jeszcze jak to jest wyliczane, ale już przy energii coś mi tu nie gra. Biorąc na warsztat "energię części wspólnej" mamy:
- 172k przychodów za 2014 rok
- stawka za 2014 zgodnie z wydrukiem to 56gr
- zgodnie z udziałem to ta stawka chyba wynosiła bliżej 58gr? (pewnie więcej, bo rozumiem że nie zebraliśmy 100% długów)

Poza tym skoro mamy tutaj 30k nadwyżki, to po jest planować kolejny rok na 160k, IMO 145k (- połowa nadwyżki) powinno wystarczyć... a jak będzie za mało to za rok sobie "odbijemy" Wink Także, śmiało można było przyjąć 50gr stawkę tutaj...

Bawię się dalej Excelem Wink

PS. Za rok się bardziej na zebranie przygotuję Tongue
Zarząd nic nie robi tylko przeszkadza!11jeden
Odpowiedz
#17
Hej rachwal.
Tak, ja też pozwoliłem sobie na drobne wyliczenia i właśnie dlatego zdołałem osiągnąć łącznie 3,1zł/m2 a nie 3,31m2.
Co do nadwyżek zeszłorocznych to zostają one rozliczone i dostajemy wyrównanie (prawdopodobnie większość z nas będzie miała nadpłaty za czynsz).
Ale sam fakt że skoro przy stawce X mieliśmy nadpłaty, już sugeruje że można taką stawkę obniżyć o parę groszy.
Odpowiedz
#18
OK, nie wziąłem po uwagę nadpłat - można i tak, księgowa coś musi w końcu robić Tongue Tak czy inaczej te stawki przy energii za 2014 mi nie pasują...
Zarząd nic nie robi tylko przeszkadza!11jeden
Odpowiedz
#19
(2015-04-08, 09:54)Patryk napisał(a): zdołałem osiągnąć łącznie 3,1zł/m2 a nie 3,31m2.

Gdzie jest haczyk? Bo zwykła suma mówi 3.60zł...
Zarząd nic nie robi tylko przeszkadza!11jeden
Odpowiedz
#20
3.6 to łącznie z garażami. 3.31 to za same lokale
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości