Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osiedle Mieszczańskie I Zebranie Wspólnoty
#1
Witam,

Na dzień 28.03.2014, piątek, PUMAZ zarezerwował salę w Szkole Podstawowej przy ul. Orzechowa (jak w roku poprzednim). Prawdopodobna godzina rozpoczęcia zebrania to 17.30.
Jak tylko sprawozdanie roczne zostanie ukończone, zostaniecie Państwo poinformowani o zebraniu oficjalnie.

pozdrawiam
Krzysztof Noceń
Odpowiedz
#2
Ja tradycyjnie zachęcam do przekazania pełnomocnictw zaufanym osobom, jeśli ktoś nie może brać udziału w zebraniu, zaoszczędzi to wszystkim trochę czasu i zbierania głosów po zebraniu.
Odpowiedz
#3
Ja zachecam do wziecia sobie zapasu piwa (polecam sklep Graf, ulica Wesola kolo gajowej) bo pewnie znowu dyskusja rozbije sie o jakies pierdoly, typu kto wyprowadza psy na osiedlowe trawniki czy otwiera brame garazowa pilotem a nie wchodiz drzwiami, zamiast zaczac od konkretow typu lejaca sie woda na parkingach, przynajmniej sobie wieczor umilicie.
Odpowiedz
#4
Wpadnij na zebranie i zgłoś się na prowadzącego, bo od jego wyboru zawsze się ono zaczyna Big Grin
Odpowiedz
#5
Ja mam jeszcze pytanie - na jakiej sali będzie odbywało się zebranie i czy trzeba wziąć ze sobą jakieś dokumenty potwierdzające bycie właścicielem mieszkania? Przepraszam, może pytania są dość naiwe, ale to będzie moje pierwsze zebranie, więc będę wdzięczna za info Smile
Odpowiedz
#6
O ile pamiętam, musisz zabrać ze sobą tylko dowód osobisty, jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi Smile
Odpowiedz
#7
(2014-03-27, 11:46)Halcyforn napisał(a): O ile pamiętam, musisz zabrać ze sobą tylko dowód osobisty, jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi Smile

Informuję, że przy odbiorze karty do głosowania należy okazać dowód osaobisty
Administrator
Anna Orawczak
Odpowiedz
#8
może warto poruszyć na zebraniu temat anteny zbiorczej? w gniazdku tv tylko jeden kanał!!! tv trwam, antena odbiera tylko kanały tv polskiej... nic więcej tj chyba mux 1 z Żurawiny
Odpowiedz
#9
jestem jak najbardziej za Smile
trzeba puścić w kabel sygnał dvb-s i dvb-t
Odpowiedz
#10
(2014-03-27, 11:46)Halcyforn napisał(a): O ile pamiętam, musisz zabrać ze sobą tylko dowód osobisty, jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi Smile

Dzięki wielkie Wink
Odpowiedz
#11
Już po zebraniu. Ale dało o sobie znać silne lobby małych dzieci. rozbudowujemy plac zabaw. Dajcie spokój dzieci są ważne ale nie dzieje im się krzywda. Ja nie chce wydawać pieniędzy na infrastrukturę dla kilku małych szkrabów. nie jestem ich przeciwnikiem ale większość nie może finansować zabawek dla głośno krzyczących matek tylko dlatego, że reszta a jest ich jednak więcej, wstydzi się powiedzieć DOŚĆ.
Odpowiedz
#12
(2014-03-28, 23:03)marceb napisał(a): ...Ja nie chce wydawać pieniędzy na infrastrukturę dla kilku małych szkrabów....

Skoro jest tylko kilka małych szkrabów to w demokratycznym głosowaniu wniosek powinien upaść...

A co do ilości szkrabów to radzę lepiej policzyć... Wink
Odpowiedz
#13
Zawszę można zagłosować przeciw na karcie do głosowania jak się komuś nie podoba ..demokracja Wink
ps. który to numer uchwały ?
ps2 a swoją drogą fajna ustawka z pokryciem kosztów dla zarządu nieobecni zagłosują za propozycją budżetu, ale pozycji kasy dla zarządu na rozpisce, którą dostarczył Pumaz przed zebraniem brak Smile A jeszcze padło pytanie ile zarząd chce pada 1000zł ze strony prezesa, a pan Stanisław to głosujemy kto za 1800zł, a kto 2000zł Big Grin - nie to żebym był przeciwny rozumie, że koszty ponoszą ..ale forma załatwienia sprawy pozostawia wiele do życzenia przez pana Stanisława.
Jak tak negocjuje umowy w sprawie wind i ubezpieczenia to pójdziemy w torbami Wink
Odpowiedz
#14
(2014-03-28, 23:03)marceb napisał(a): Już po zebraniu. Ale dało o sobie znać silne lobby małych dzieci. rozbudowujemy plac zabaw. Dajcie spokój dzieci są ważne ale nie dzieje im się krzywda. Ja nie chce wydawać pieniędzy na infrastrukturę dla kilku małych szkrabów. nie jestem ich przeciwnikiem ale większość nie może finansować zabawek dla głośno krzyczących matek tylko dlatego, że reszta a jest ich jednak więcej, wstydzi się powiedzieć DOŚĆ.

Myśle, że nawet te krzyczące matki nie będą chciały wydać 70tyś na plac zabaw, więc tak czy inaczej opcja tańsza pewnie przejdzie. Po drugie tak myśląc dla przykładu większości mieszkańców również nie obchodzi los mieszkających na ostatnich piętrach czy mają docieplone mieszkania czy nie i też nie mają w tym żadnego interesu w kontrolach termowizyjnych wybranych mieszkań. Jednakże na każdego mogło to trafić i nie widzę nic w tym złego aby jaką część pieniędzy na to przeznaczyć. Wypije jedno piwo w miesiącu mniej i będzie kasa na to. To samo z placem zabaw. Poza tym jest demokracja każdy może głosować jak chce.
Odpowiedz
#15
po to właśnie m.in są zebrania mieszkańców aby poruszać różne kwestie jak typu rozbudowa placu zabaw i podjęciu wspólnej decyzji czy mamy zamiar go zmodernizować czy nie. a dzieci na osiedlu jest bardzo dużo i przybywa coraz więcej. przede wszystkim będzie to widać teraz jak zaczyna się wiosna, ciepło i dzień dłuższy.
Odpowiedz
#16
(2014-03-29, 12:25)dettebasu napisał(a): los mieszkających na ostatnich piętrach czy mają docieplone mieszkania czy nie i też nie mają w tym żadnego interesu w kontrolach termowizyjnych wybranych mieszkań.

możesz rozwinąć myśl o jakie mieszkania chodzi ?
Odpowiedz
#17
(2014-03-29, 08:59)elpajaco napisał(a): ps2 a swoją drogą fajna ustawka z pokryciem kosztów dla zarządu nieobecni zagłosują za propozycją budżetu, ale pozycji kasy dla zarządu na rozpisce, którą dostarczył Pumaz przed zebraniem brak Smile A jeszcze padło pytanie ile zarząd chce pada 1000zł ze strony prezesa, a pan Stanisław to głosujemy kto za 1800zł, a kto 2000zł Big Grin - nie to żebym był przeciwny rozumie, że koszty ponoszą ..ale forma załatwienia sprawy pozostawia wiele do życzenia przez pana Stanisława.

Tu nie chodzi tylko o formę Pan Stanisław po prostu kupuje sobie za nasze pieniądze ZARZĄD, załatwił im pieniądze - nie ważne że w sumie niewielkie - ale zasłużył się, mają zobowiązanie i jak przyjdzie co do czego to mu się nie postawią tylko tez będą mili. Cwaniaczek zrobił nas na zawsze.
Odpowiedz
#18
@marceb: mam nadzieję, że to tylko trolling z Twojej strony ... dość niemiłe podejście do zarządu prezentujesz i chyba powinniśmy takich uwag unikać, bo mogą kogoś urazić
Odpowiedz
#19
Czy wiadomo kiedy otrzymamy informację po podwyżce czynszu jaki mamy płacić od marca ?
Odpowiedz
#20
Pewnie jak tylko zostaną zebrane głosy. Na zebraniu z tego co pamiętam oddano ok 25-30% głosów. Przez kilka kolejnych dni, kiedy wisiała kartka, że będzie można głosować, jak ktoś nie był na zebraniu, głosy oddało 7 osób (siedem, to nie żart).
Podwyżka z tego co pamiętam jest 5gr na metrze, można samemu obliczyć i zapłacić nową kwotę. Różnice (o ile taką będziesz miał) i tak będziesz miał do zwrotu/dopłaty przed kolejnym zebraniem.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości