Wygaszamy forum pod tym adresem, ale jest grupa na Facebook:

https://www.facebook.com/groups/osiedle.mieszczanskie.wroclaw

Zapraszam!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osiedle Mieszczańskie II Antena zbiorcza
#1
Witam dopiero co wprowadziłem się na OSII, w pokoju mam gniazdo antenowe TV, czy jest to gniazdo antenowa zbiorcze: naziemne, satelitarne czy może osiedlowy dostawcy telewizji kablowej dostarczają tym łączem sygnał? Telewizor nie wyszukuje żadnych kanałów naziemnych pod podpięciu, jak to jest z telewizją naziemną na OSII, bo nie zauważyłem żadnych prywtnych siatek lub satelit na budynku? ktoś rozwieje moje wątpliwości? Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
Na tablicy przy wejściu masz informacje na temat usługodawców z których możesz wybierać. Co do prywatnych anten, to musisz wysilić wzrok, bo co najmniej jedna jest na pewno.
Odpowiedz
#3
A można w ogóle obsiewać budynek a raczej swój balkon antenami (naziemnymi satelitami)?
Odpowiedz
#4
Własnie zdaje się, że nie można Wink
Odpowiedz
#5
Generalnie nie otrzymaliśmy jeszcze żadnego regulaminu. W protokole odbioru jest tylko wzmianka o zakazie montowania na ścianie/balkonie ale to dotyczy tylko utraty gwarancji.
Odpowiedz
#6
ciekawe jak jest z tym sygnałem naziemnym cyfrowym z OSII w stronę OSI może ktoś prbował złapać naziemną? Chyba OSI jest akurat na drodze sygnału z nadajników z Ślęzy i Żurawiny
btw rzeczywiście wisi jedna satka z polsatu na OMII, wcześniej jej nie wyhaczyłemSmile
Odpowiedz
#7
Cytat: W protokole odbioru jest tylko wzmianka o zakazie montowania na ścianie/balkonie ale to dotyczy tylko utraty gwarancji.
Montaż anteny na balkonie rozumiem że chodzi o przykręcanie jej do ściany? Jakiej utraty gwarancji to dotyczny gwarancji na co, balkon czycałe mieszkanie? A co w przypadku umiejscowienia jej do balustrady? Bez jakiejkolwiek ingerencji w strukturę budynku?
Odpowiedz
#8
(2013-02-05, 22:09)kyszu88 napisał(a): ciekawe jak jest z tym sygnałem naziemnym cyfrowym z OSII w stronę OSI może ktoś prbował złapać naziemną? Chyba OSI jest akurat na drodze sygnału z nadajników z Ślęzy i Żurawiny
btw rzeczywiście wisi jedna satka z polsatu na OMII, wcześniej jej nie wyhaczyłemSmile

Próbowałem u siebie z ciekawości wypróbować antene DVB-T ze wzmacniaczem + kartę TV do kompa... i jedyne co złapałem, to MUX-4 czyli programy płatne. Z tego co wiem, to trzeba mieć dekoder Polsatu do tego MUX'a. Nie łapałem żadnego innego multipleksa.
Odpowiedz
#9
A jakiej anteny używałeś pokojowej kierunkowej? Łapałeś od strony OMI czy OMII?
Odpowiedz
#10
(2013-02-23, 17:46)kyszu88 napisał(a): A jakiej anteny używałeś pokojowej kierunkowej? Łapałeś od strony OMI czy OMII?

Anteny Vivanco Indoor Antenna ze wzmacniaczem 40dB.
http://www.euro.com.pl/anteny/vivanco-tva-301.bhtml
Nie jest to pewnie jakaś rewelacja, ale swoją funkcję powinna spełniać.
Łapałem od OMI. Raczej mam czyste pole przed oknem i nie powinno być interferencji.
Odpowiedz
#11
Na tym to nie chytniesz Ślęży czy Żórawiny. Z tego co wiem, na zebraniu będzie do przegłosowania zrzutka na instalację zbiorczą RTV+SAT. Koszty jeszcze nie są znane.
rachwal do zarządu!!!111
Odpowiedz
#12
(2013-02-23, 21:43)atomek napisał(a): Na tym to nie chytniesz Ślęży czy Żórawiny. Z tego co wiem, na zebraniu będzie do przegłosowania zrzutka na instalację zbiorczą RTV+SAT. Koszty jeszcze nie są znane.

No też doszedłem do takich wniosków.... ale jak miałby być wprowadzony sygnał do mieszkań? Wykorzystując istniejące okablowanie Vectry?
Odpowiedz
#13
Tak byłoby najlepiej:

http://www.arslege.pl/udostepnianie-dost...72/a31009/
rachwal do zarządu!!!111
Odpowiedz
#14
Fajny bełkot prawny. Całe udostępnianie kończy się tak, że opłaty za dzierżawę podnoszą miesięczny koszt o tyle, że nie opłaca się zmieniać operatora. Vectra zainwestowała w instalację i spokojnie jest w stanie udowodnić, że na przestrzeni kilku lat jej się ta instalacja jeszcze nie zwróci. Nie wspomnę nawet o doliczeniu konserwacji, którą też mogą wliczyć w "koszta" dzierżawy.
Odpowiedz
#15
Standard wymaga się aby przynajmniej podstawowy pakiet kanałów ogólnodostępnych cyfrowych był możliwy, aby nie montować anten na balkonach, dodatkowa oferta tv płatnej/ satelitarnej powinna być na podstawie umowy i wybranego dostawcy. Aktualnie w ścianie nie ma żadnego sygnału a więc wymusza się podpisanie umowy bo montaż anten na balkonach jest zabroniony oficjalnie.
Tutaj również potrzeba zdecydowanych działań zbiorowych przez mieszkańców, bo jest to zaniedbanie dewelopera na etapie projektu i dalej braku montażu anten zbiorczych.
Inne osiedla mają to zorganizowane jako opłata dosłownie kilku złotowa w ramach zaliczki na utrzymanie mieszkania i sygnał w postaci programów tv naziemnej plus bezpłatne satelitarne, a wiec można znaleźć rozwiązanie centralne, potrzeba tylko podjąć inicjatywę.
Odpowiedz
#16
Nie ma żadnego standardu określającego jaki sygnał ma dochodzić kablem do mieszkania. Zakończenie masz na dole w pomieszczeniu technicznym i poza Vectrą, która te kable położyła, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego aby w określone miejsca puścić sygnał z publicznej telewizji, o ile będzie antena która ten sygnał zbierać będzie. W standardzie to masz doprowadzone 3 fazy zasilania i wodę ;>
Odpowiedz
#17
Czy instalacja radiowo-telewizyjna nie jest na wykazie instalacji zamieszczonych jako jeden z dodatków do aktu notarialnego ? Jeżeli jest i jest nie sprawna - czytaj nie ma w niej żadnego sygnału - należałoby zgłosić usterkę w ramach usterki do dewelopera - w końcu od tego jest gwarancja.

Czy skoro instalacja została mi przekazana przez developera to nie jest moją własności ? Tak wiem - tak samo jest z instalacja elektryczna, gazową i ciepłowniczą i ona nie jest - ale z tego co wiem to reguluje ustawa, a z tego co sie orientuje to dzięki bogu instalacja rtv to wolna amerykanka i niema takiej regulacji. Niech Atal rozlicza sie Vectrą w kwestii opłat za ten kabel. Ja ją mam w wykazie i na protokole więc jest moja własności i tyle. Chyba że nie to wtedy reklamacja w kwestii nie dostarczenia instalacji wymienione w protokole (przedmiotu umowy) i jak jej nie dostarczy to wniosek o obniżenie wartości mieszkania. Zrobiłem to z ostatnim deweloperem. Dotyczyło podciekania z piwnicy. Zabierali się do tego bardzo opornie. Naprawiali to parokrotnie, aż dostali takie pisemko. Podziało rewelacyjnie, polecam.

Mogę się z nim nawet sądzić. Nie mam telewizji, to mam czas Smile

I jeszcze jedno. A gdzie jest napisane (jawnie) że nie mogę zamontować sobie anteny na balkonie na barierce ? Jest o element tymczasowy (czytaj nie potrzeba zgody nadzoru budowlanego. Według tych przepisów są np. umieszczane są reklamy sklepów), zabudowa (budynek) nie jest w rejonie objętej ochroną konserwatora zabytków więc jego pozwolenia też nie potrzebuje. Jedyne co może mi zabronić to regulamin wspólnoty, a takiego nie widziałem.
Odpowiedz
#18
Czy ktoś może orientuje się czy istnieje możliwość zamontowania zbiorczej anteny i podłączenia do niej naszych gniazd w ścianach?

Absurdem jest to, że nie mamy sygnału w ścianie i do tego nie możemy montować anten. Dodam tylko, że za kablówkę płacić nie chcę.
Odpowiedz
#19
Jak że sprawa umarła, a pewnie cześć osób interesuję (a temat drążyłem) podsyłam bardzo proste i moim zdaniem najlepsze rozwiązanie problemu telewizji zbiorczej i satelitarnej:

http://www.dipol.com.pl/cyfrowy_program_...ip.htm#z03

i super rysunek tłumaczący zasadę działania:

http://www.dipol.com.pl/schemat_instalac...emat08.htm

Reasumując – mamy wszystko w dół od rozdzielnika DI-243 – czyli instalacje kablową – a to już duży plus bo wystarczy parę maneli na dachu i w piwnicy bez dodatkowego kucia w instalacji. Moim zdaniem należałoby zaangażować zarządcę aby rozpoznał temat.
Odpowiedz
#20
Dobry pomysł. Niestety nie byłem na zabraniu wspólnoty. Czy temat był poruszany?
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości