Wygaszamy forum pod tym adresem, ale jest grupa na Facebook:

https://www.facebook.com/groups/osiedle.mieszczanskie.wroclaw

Zapraszam!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osiedle Mieszczańskie II Dodatkowe stojaki rowerowe
#1
Lightbulb 
Szanowni Państwo,

dobra lokalizacja osiedla zachęca do korzystania z roweru, co widać po ich liczbie dookoła. Niestety, skończyły się wolne miejsca rowerowe! W garażu wszystkie stojaki są zajęte, podobnie przed blokiem. Mieszkańcy przypinają rowery do znaków oraz barierek na klatce schodowej. Czy w związku z popularnością tego środka transportu moglibyśmy przedłużyć istniejące rzędy stojaków? Miejsca na powierzchni jest bardzo dużo, a wysoka zajętość stojaków potwierdza popyt. 

Rozważyłbym również prostą wiatę ponad nowymi miejscami, np. w miejscu pustego zaułka od strony torów. W żadnym wypadku nie chodzi o szpetną rowerownię zamykaną kratą, a jedynie o dach chroniący przed deszczem, rdzą i mokrym siedzeniem. Może zachęciłoby to niektórych do wyprowadzki z klatki schodowej? Z takiego udogodnienia na pewno ucieszyłby się znaczny procent mieszkańców.

Chciałbym też pochwalić dotychczasowy wybór stojaków - te najprostsze, w kształcie odwróconej litery U i zamontowane w odpowiedniej odległości od siebie, są uniwersalnym i wygodnym rozwiązaniem, które sprawdza się niezależnie od typu roweru czy zapięcia.

PS
Jeżeli przypinają Państwo swoje rowery na klatce schodowej, to proszę pamiętać, że jest to wynik uprzejmości pozostałych lokatorów, a nie przywilej. Wydaje mi się, że przepisy BHP/pożarowe wręcz zabraniają takiej sytuacji. Dlatego proszę zwrócić uwagę, by przez minutę nie uderzać rowerem i u-lockiem w barierkę o 7 rano, gdyż dźwięk niesamowicie niesie się po klatce. Jeżeli nie da się zrobić tego cicho, to proszę przenieść się z rowerem do własnego mieszkania, garażu lub przed blok.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości