Wygaszamy forum pod tym adresem, ale jest grupa na Facebook:

https://www.facebook.com/groups/osiedle.mieszczanskie.wroclaw

Zapraszam!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rachunki za ciepło
#1
Czy rachunki powinny przychodzić co miesiąc i czy tak jest w Waszym przypadku?
Odpowiedz
#2
Tak. U mnie nie przychodziły bo paniom zjadło "1" z przodu. Z tym że... w tym miesiącu rachunku nie było, za to przyszło wypowiedzenie umowy Big Grin
rachwal do zarządu!!!111
Odpowiedz
#3
No właśnie do mnie nie przychodzą jak na razie, być może u mnie też coś zostało "zjedzone" Smile
Odpowiedz
#4
(2011-02-10, 23:29)ola napisał(a): No właśnie do mnie nie przychodzą jak na razie, być może u mnie też coś zostało "zjedzone" Smile

Zadzwoń do Pań... 71 323 86 50
rachwal do zarządu!!!111
Odpowiedz
#5
(2011-02-11, 00:27)atomek napisał(a): Zadzwoń do Pań... 71 323 86 50

Zadzwoniłam i faktury już idą. Dzięki za numer Smile
Odpowiedz
#6
Czy ktoś orientuje się dlaczego na fakturach z ZEC znajduje się poz. 'opłata zmienna na potrzebę ogrzewania części wspólnych'? Ta pozycja pojawia się na fakturach od sierpnia. Sądziłem, że ZEC obciąża mnie indywidualnie a Pumaz za nieruchomość wspólną. Tymczasem na rozliczeniu od Pumazu jest poz. 'centralne ogrzewanie koszty stałe'. To jakby zdublowanie. A co przepraszam ogrzewamy za ponad 100 tys.? Budkę ochroniarzy? Nigdzie nie zauważyłem grzejników na nieruchomości wspólnej. Na poziomie -2 i owszem, ale przecież nie ponosimy za to kosztów, bo deweloper oszusza to w ramach gwarancji. Garaże i klatki nie są ogrzewane, podwórko też nie.
Odpowiedz
#7
Cześc, pisałem już o tym w tym wątku, jest tam odpowiedź,http://om.wroclaw.pl/podwyzki-za-ogrzewanie-t-95.html ale też wkurza mnie to ze nie dość że na rachunku za ciepło 3/4 to jakieś stałe opłaty i w dodatku za co ta kupa kasy na koszty stałe wpłacane do pumazu? Może ktoś coś wie na ten temat? Nawet jeśli ponosimy koszty za ogrzewanie na -2 a tak pewnie jest to i tak dziwnie to wygląda. Może elektrociepłownia sobie taki haracz narzuciła na nasze osiedle.
Odpowiedz
#8
(2011-12-07, 22:52)oni napisał(a): Czy ktoś orientuje się dlaczego na fakturach z ZEC znajduje się poz. 'opłata zmienna na potrzebę ogrzewania części wspólnych'? Ta pozycja pojawia się na fakturach od sierpnia. Sądziłem, że ZEC obciąża mnie indywidualnie a Pumaz za nieruchomość wspólną. Tymczasem na rozliczeniu od Pumazu jest poz. 'centralne ogrzewanie koszty stałe'. To jakby zdublowanie. A co przepraszam ogrzewamy za ponad 100 tys.? Budkę ochroniarzy? Nigdzie nie zauważyłem grzejników na nieruchomości wspólnej. Na poziomie -2 i owszem, ale przecież nie ponosimy za to kosztów, bo deweloper oszusza to w ramach gwarancji. Garaże i klatki nie są ogrzewane, podwórko też nie.

(2011-12-07, 23:13)Lukaszasw27 napisał(a): Cześc, pisałem już o tym w tym wątku, jest tam odpowiedź,http://om.wroclaw.pl/podwyzki-za-ogrzewanie-t-95.html ale też wkurza mnie to ze nie dość że na rachunku za ciepło 3/4 to jakieś stałe opłaty i w dodatku za co ta kupa kasy na koszty stałe wpłacane do pumazu? Może ktoś coś wie na ten temat? Nawet jeśli ponosimy koszty za ogrzewanie na -2 a tak pewnie jest to i tak dziwnie to wygląda. Może elektrociepłownia sobie taki haracz narzuciła na nasze osiedle.

Te grzejniki na -2 są na prąd i raczej wliczałyby się do kosztów za energię elektryczną. O ile byłyby włączone... a nie są.

Koszty za ogrzewanie części wspólnych, to poza grzejnikami na klatce schodowej, straty na cieple w pionie. Rozliczenie kończy się na maju 2011, więc nie ma zdublowanych kosztów. A zaliczki wpłacone na ogrzewanie części wspólnych od czasu kiedy są one doliczane przez ZEC - zarządca zwróci. Taki ma obowiązek.
rachwal do zarządu!!!111
Odpowiedz
#9
najwyższą opłata stałą jest obsługa handlowa ZEC. Dowiadywałem się już co nieco w tej sprawie i z moich ustaleń wynika że możemy zrezygnować z usług ZEC i obsługę rozliczeń powierzyć innej firmie. Byc może administratorowi a może jednej z pozostałych firm Fortum (przesył) lub kogeneracji (producent ciepła) - tego nie wiem. ZEC to kolejna firma która bierze kasę jako pośrednik i w związku z tym koszty rosną. Ponieważ w czynszu opłata za administrowanie także jest najwyższa na rozliczeniu miesięcznym myślę że można by zlecić Pumazowi dokonanie zmian w tym zakresie. W grę wchodzi także obniżenie mocy cieplnej dla budynku ale wtedy istnieje ryzyko niedogrzania lub braku ciepła przy dużych mrozach. Choć nie do końca mam zaufanie do wyliczeń mocy cieplnej dokonanej przez ZEC. Dobrze byłoby poruszyć tą sprawę jak najszybciej, bo płacimy spore pieniądze za nic.
Odpowiedz
#10
Cytat: ...W grę wchodzi także obniżenie mocy cieplnej dla budynku

Jestem za. Moim zdaniem ZEC nas niezle kantuje na parametrach mocy cieplnej. Niestety z tego co wiem to obniżyć moc cieplną można tylko raz do roku w okolicach stycznia (no chyba że się rozwiąże umowę). Jak teraz się coś z tym nie zrobi to prawdopodobnie będzie trzeba przeczekać kolejny rok.
Odpowiedz
#11
Kontynuując temat, zauważyliście pewnie że woda w grzejnikach jest strasznie gorąca, parzą, to samo woda ciepła woda w kranie. Też mi się wydaje że mamy za dużą moc cieplną. logoterma działa tak, że liczona jest różnica temp wiec jeśli na wejściu tam jest taka gorąca woda to po powrocie mamy spore różnice. Czyli dużo drogich GJBig Grin Kaloryfer włącza się na chwilę bo zaraz się strasznie nagrzewa i się wyłącza. Woda w rurkach przez ten czas się oziębia i po ponownym załączeniu ta zimna woda dopływa do licznika i wychodzą duże różnice temperatur. Gdyby woda w kaloryferach była mniej gorąca mogły by grzać dłużej i nie było by takich różnic.Tak mniej więcej wyczytałem na jakimś forum o ogrzewaniu. Może ktoś kto się zna skomentuje?
Odpowiedz
#12
ale moc cieplna to chyba nie do końca temp. wody bo ta jest stała i podnoszona na zimę o parę oczek... przynajmniej tak twierdzili panowie z meibesa przy rozruchu logotermy...:/
Odpowiedz
#13
A co z tą opłatą handlową dla ZEC? Dowiedziałeś się coś więcej, jak by tu wyeliminować pasożyta?Tongue Przypomniałem sobie o tym ogrzewaniu bo dziś dostałem rachunek i znowu podwyżki od tego roku zapowiadają. Ile średnio zużywacie GJ na miesiąc i przy jakim metrażu?
Odpowiedz
#14
No ciekawa jest ta opłata za części wspólne co się dubluje z ta na czynszu :] dwa razy trzeba płacić a zreszta to chyba tylko stróżówka się ogrzewa bo na korytarzu nie uraczy się grzejników.. elektryczne w piwnicy ..
Odpowiedz
#15
A czy nie można podpisać jednej umowy ze spółdzielnią? tak jest w innych wspólnotach. Spowoduje to obniżenie rachunków, gdyż rozliczany będzie jeden klient (instytucjonalny) a nie kilkuset.
(2012-01-05, 21:53)Lukaszasw27 napisał(a): Kontynuując temat, zauważyliście pewnie że woda w grzejnikach jest strasznie gorąca, parzą, to samo woda ciepła woda w kranie. Też mi się wydaje że mamy za dużą moc cieplną. logoterma działa tak, że liczona jest różnica temp wiec jeśli na wejściu tam jest taka gorąca woda to po powrocie mamy spore różnice. Czyli dużo drogich GJBig Grin Kaloryfer włącza się na chwilę bo zaraz się strasznie nagrzewa i się wyłącza. Woda w rurkach przez ten czas się oziębia i po ponownym załączeniu ta zimna woda dopływa do licznika i wychodzą duże różnice temperatur. Gdyby woda w kaloryferach była mniej gorąca mogły by grzać dłużej i nie było by takich różnic.Tak mniej więcej wyczytałem na jakimś forum o ogrzewaniu. Może ktoś kto się zna skomentuje?

Nigdzie się nie spotkałam z takim systemem (wyciągania kasy) jak tu. NIGDZIE!
Odpowiedz
#16
próbowałem podnieśc ten temat na zebraniu zgłaszając wcześniej administratorowi rozpatrzenie możliwości rezygnacji z usług ZECservice. Podobno można to zrobić rozliczając się bezpośrednio z producentem energii lub firmą od przesyłu. Niestety wątek ten nie został poruszony. Tzn nikt w tej sprawie nic nie zrobił. Poza podniesieniem składek oczywiście, bo jak widać wszyscy chcą płacić więcej i nikomu nie zależy na obniżaniu kosztów mieszkania na naszym "bardzo tanim" osiedlu.
Odpowiedz
#17
(2012-03-29, 22:54)dawids napisał(a): Poza podniesieniem składek oczywiście, bo jak widać wszyscy chcą płacić więcej i nikomu nie zależy na obniżaniu kosztów mieszkania na naszym "bardzo tanim" osiedlu.

Stawka za ciepło (koszty stałe) bardzo mocno zmalała.
Odpowiedz
#18
działamy coś z tym ZEC czy sprawa pozostaje zawieszona?
Odpowiedz
#19
(2012-05-20, 19:02)rolly napisał(a): działamy coś z tym ZEC czy sprawa pozostaje zawieszona?

jeśli możemy zrezygnować z usług ZEC i obsługę rozliczeń powierzyć innej firmie to jestem za. nie ma co przepłacać, bo niby z jakiej racji.
Odpowiedz
#20
jak już pisałem wcześniej... zgłaszałem sprawę Pumazowi i zero efektów... Może jakby więcej osób zaczęło o tym mówić to coś ruszą. Dzwońcie do p.Ani!!!
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości