Wygaszamy forum pod tym adresem, ale jest grupa na Facebook:

https://www.facebook.com/groups/osiedle.mieszczanskie.wroclaw

Zapraszam!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozbudowa placu zabaw
#1
Temat placu zabaw co jakiś czas pojawia się „pod blokiem”. Urządzeń jest jak na lekarstwo, a całości dopełniają kamienie, które cudnie nadają się do połykania. Po rozmowie z Panią Anią wiem, że możliwa jest jego rozbudowa, stąd ten post. Część z nas ma dzieci, część ma je w planach – dlatego proszę wszystkich zainteresowanych mniej lub bardziej o opinie na temat placu zabaw.

Moim zdaniem w wersji „mini” przydałaby się chociaż piaskownica (bo najbardziej zajmuje dzieciaki w różnym wieku) w wersji optimum: piaskownica + urządzenia typu ślizgawka drabinka a w wersji full wypas: urządzenia jak wyżej + wymiana nawierzchni.
Odpowiedz
#2
Witam

jak najbardziej popieram rozbudowę placu zabaw i zdecydowanie należałoby wymienic nawierzchnię na istniejącym placu
Odpowiedz
#3
No najlepszy bylby tartan, te kamienie to faktycznie dramat. Co do jego powiekszenia. Jak tak spojrze przez okno to nie do konca jest gdzie...
Odpowiedz
#4
(2011-09-14, 15:17)grzedzik napisał(a): No najlepszy bylby tartan, te kamienie to faktycznie dramat. Co do jego powiekszenia. Jak tak spojrze przez okno to nie do konca jest gdzie...

Chyba powiększać za bardzo nie trzeba (tak mi się wydaje) , wystarczyło by trochę zoptymalizować ustawienie aktualnego sprzętu i pewnie znalazło by się miejsce na piaskownicę a może nawet coś więcej.
Odpowiedz
#5
najprostsze bylyby takie panele miękkie jak na placach pod McDonaldem ze specjalnej gumy. podejrzewam ze daloby sie je polozyc nawet na te kamienie i wykorzystac je jako podklad...Smile
Odpowiedz
#6
Wymiana nawierzchni to chyba na razie jedyny ruch, który możemy zrobić, ale może warto zorientować się, czy deweloper przewidział plac zabaw na terenie Mieszczażskiego II i może można wprowadzić jeszcze zmiany w projekcie, by tam plac zabaw był większy (piaskownica to podstawa dla kontaktów społecznych dzieci i rodziców ;) )
Odpowiedz
#7
Według przepisów plac zabaw musi być minimum 10 metrów do okien - więc bardziej możnaby go rozciągnąć - a inna droga zorientować się - co jest planowane w miejscu garaży. Garaże podobno mają zostać wchłonięte przez nasze osiedle po tym jak koło budynku B pójdzie droga. Postaram sie dowiedzieć, czy przy Mieszczańskim II jest planowany plac zabaw (i jaki) i dam znać.
Odpowiedz
#8
(2011-10-01, 21:22)agnieszkaszu napisał(a): Według przepisów plac zabaw musi być minimum 10 metrów do okien - więc bardziej możnaby go rozciągnąć - a inna droga zorientować się - co jest planowane w miejscu garaży. Garaże podobno mają zostać wchłonięte przez nasze osiedle po tym jak koło budynku B pójdzie droga. Postaram sie dowiedzieć, czy przy Mieszczańskim II jest planowany plac zabaw (i jaki) i dam znać.


Rozumiem, że chodzi Ci o rozporządzenie MI nr75. Trzeba zatem również pamietać o pozostałyh punktach i paragrafach, a mianowicie:
Cytat:par.39 Na działkach budowlanych, przeznaczonych pod zabudowe wielorodzinna, budynki opieki zdrowotnej (z wyjatkiem przychodni) oraz oswiaty i wychowania co najmniej 25% powierzchni działki należy urzadzic jako powierzchnie terenu biologicznie czynnego, jeżeli inny procent nie wynika z ustalen miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
par.40 1. W zespole budynków wielorodzinnych objetych jednym pozwoleniem na budowe należy, stosownie do potrzeb użytkowych, przewidziec place zabaw dla dzieci i miejsca rekreacyjne dostepne dla osób niepełnosprawnych, przy czym co najmniej 30 % tej powierzchni
powinno znajdowac sie na terenie biologicznie czynnym, chyba 4e przepisy odrebne stanowia inaczej.
2. Nasłonecznienie placu zabaw dla dzieci powinno wynosic co najmniej 4 godziny, liczone w dniach równonocy (21 marca i 21 wrzesnia) w godzinach 1000-1600. W zabudowie sródmiejskiej dopuszcza sie nasłonecznienie nie krótsze ni4 2 godziny.
3. Odległosc placów i urzadzen, o których mowa w ust. 1, od linii rozgraniczajacych ulice, od okien pomieszczen przeznaczonych na pobyt ludzi oraz od miejsc gromadzenia odpadów powinna wynosic co najmniej 10 m.

Poza tym, trzeba też pomyśleć o innych, bo chyba nie każdy będzie sobie życzył mieć plac zabaw i hałasy z niego wydobywane tuż pod oknem. Inna sprawa, to jak zawsze pieniądze - są rzeczy ważne i ważniejsze, a budżet jest ograniczony.
Odpowiedz
#9
ja jestem jak najbardziej za rozbudowa/upgradem placu zabaw. na naszym osiedlu mieszka bardzo duzo mlodych ludzi i napewno by sie przydal. Mysle ze warto byloby zrobic liste osob zainteresowanych i jesli bedzie to spora czesc mieszkancow sprobowac znalezc fundusze na zmiane
Odpowiedz
#10
Jest rozwiązanie sprawy zwiazanej z naszym placem zabaw. Rozmawiałam z zarządcą, z atalem i: na II etapie też będzie plac zabaw i chyba najłatwiej, zeby nasze epostulaty zostały uwzglednione przy budowie tamtego placu zabaw, i tak dzieciaki będą korzystały z obu a tamten plac zabaw trzeba zbudowac, więc nikt nie będzie obciążony dodatkowymi kosztami, związanymi z przebudową naszego. Umowiłam się z Panią Anią, ze złożę wniosek w tej sprawie do zarządu (na razie ja sama - przedstawię na piśmie jaki jest stan rzeczy)a potem czekamy na ustalenia kto występuje z prośbą do Atala? Wg mnie lepiej gdyby był to zarząd,jest wyższy rangą. Pozdrawiam
Odpowiedz
#11
Witam, również jestem za bogatszym placem zabaw. Jak coś więcej ustalicie to dajcie znać, podpiszę się pod wnioskiem :-)
Odpowiedz
#12
Ja też jestem za, ale zaczęłabym od wymiany tych kamieni
Odpowiedz
#13
(2011-11-24, 09:39)agnieszkaszu napisał(a): Jest rozwiązanie sprawy zwiazanej z naszym placem zabaw. Rozmawiałam z zarządcą, z atalem i: na II etapie też będzie plac zabaw i chyba najłatwiej, zeby nasze epostulaty zostały uwzglednione przy budowie tamtego placu zabaw, i tak dzieciaki będą korzystały z obu a tamten plac zabaw trzeba zbudowac, więc nikt nie będzie obciążony dodatkowymi kosztami, związanymi z przebudową naszego. Umowiłam się z Panią Anią, ze złożę wniosek w tej sprawie do zarządu (na razie ja sama - przedstawię na piśmie jaki jest stan rzeczy)a potem czekamy na ustalenia kto występuje z prośbą do Atala? Wg mnie lepiej gdyby był to zarząd,jest wyższy rangą. Pozdrawiam

Udało się dowiedzieć, że plac zabaw będzie najmniejszy na jaki pozwalają przepisy.
(2012-03-29, 06:36)wima napisał(a): Ja też jestem za, ale zaczęłabym od wymiany tych kamieni

W kostce - ok 100zł/m2

http://allegro.pl/plac-zabaw-plyta-nawie...60241.html

a nawet więcej:

http://allegro.pl/niska-cena-place-zabaw...60244.html

Można też wylać, ale czekamy na wycenę.
Tak czy inaczej - drogo.
rachwal do zarządu!!!111
Odpowiedz
#14
Jako, że dawno nie było o placu zabaw, to mam niefajne info dla osób z dziećmi.

Mam pewną informacje od pana z ochrony, że do piaskownicy na OM1 nocą przychodzi(ą) załatwiać się koty, więc lepiej uważajcie na swoje pociechy się tam bawiące.
Odpowiedz
#15
(2013-09-09, 19:42)Halcyforn napisał(a): Jako, że dawno nie było o placu zabaw, to mam niefajne info dla osób z dziećmi.

Mam pewną informacje od pana z ochrony, że do piaskownicy na OM1 nocą przychodzi(ą) załatwiać się koty, więc lepiej uważajcie na swoje pociechy się tam bawiące.

Skoro w planach jest, wymiana nawierzchni to można poszaleć i kupić osłonę do piaskownicy. Plastikowa - nie przepuszcza deszczu - piasek w miarę czysty, na noc rozkładana na pewno spowoduje, że koty znajdą inną kuwetę.
Już nie chcę wkraczać w sferę marzeń, ale piasek w piaskownicy powinien być wymieniamy, bo to istny raj dla zarazów i bakterii.
Odpowiedz
#16
to nie sfera marzeń, ale jeśli piasek nie będzie wymieniany co pół roku, to możemy zapomnieć o tej piaskownicy i ją zlikwidować. Dodatkowo piasek do piaskownicy może być wyłącznie oczyszczany (pasteryzowany). Sanepid kontroluje takie sprawy na życzenie.

tu jest też ciekawe rozwiąanie
http://www.bartez.com.pl/index.php/dezyn...wnicy.html
Odpowiedz
#17
Ja moje dzieci posle do piaskownicy w ktorej piasek nie jest wymieniany raz na rok. Przepisy na prywatnej wolasnosci to my sobie sami ustalamy !!!
Jak komus nie pasuje niewymieniony piasek niech nie posyla tam dzieci
Plac zabaw by sie przydalo powiekszyc jestem za!
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości