Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkowanie wieczyste gruntu i jego koszty
#1
Z moich informacji wynika, że opłata za wieczyste użytkowanie gruntu dla zabudowy mieszkaniowej czyli 1% od wartości gruntu, tak więc dla Hubskiej/Prudnickiej jest to ok. 70 000,00zł (dla około 70mkw jest to około 260zł/rok).
Zarząd nic nie robi tylko przeszkadza!11jeden
Odpowiedz
#2
A PROPOS TEGO TEMATU..mała historyjka Tongue
Dostałam ostatnio kwit o użytkowaniu wieczystym za garaż z datą 31 marca br... z terminem zapłaty do 31 marca...Listonosz pierwsze podejście z tym dokumentem miał 8 kwietnia...
Dzwonię tam, żeby się dowiedzieć, jak opisać przelew...a Pani, mi mówi, żebym sobie jeszcze doliczyła do tego odsetki za zwłokę... (oczywiście kwota mikro bo ledwie 15 gr) Oczywiście, mówi że wie, że to nie moja wina, ale mają taki program, który i tak będzie wykazywał zwłokę.
Zadzwoniłam, z ciekawości do Departamentu, który zajmuje się tematem...a tam facet podający się za dyrektora najpierw tłumaczył się brakami kadrowymi a potem odłożył słuchawkę...tia...
Więc, jak mieliście podobnie i płaciliście tylko to co tam chcieli, nie zdziwcie się jak zawołają za zwłokę osobnym pismem..
Odpowiedz
#3
No było o tym, ale osobiście nie mam zamiaru płacić odsetek nie z mojej winy.

http://om.wroclaw.pl/uzytkowanie-wieczys...-t-19.html
Zarząd nic nie robi tylko przeszkadza!11jeden
Odpowiedz
#4
Rozumiem, ale szykuj się na to, że będą o to atakować jak mi powiedziała z rozbrajającą szczerością pani z zainteresowanego departamentu UM... I teraz pytanie, odpuścić im te żałosne odsetki, czy robić dym dla zasady? Rozumiem, że wiele osób od Nas załapało się na "przymusowy datek" dla gminy Wrocław...(swoją droga mogli wypuścić ulotki z krs - em Big GrinBig GrinBig Grin:, żeby odstąpić im 1% z pitu heheh)
Odpowiedz
#5
Dla zasady nie zapłacę.
Zarząd nic nie robi tylko przeszkadza!11jeden
Odpowiedz
#6
Big GrinBig GrinBig Grin
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości