Forum Osiedle Mieszczańskie
[Osiedle Mieszczańskie II] Usterki - Wersja do druku

+- Forum Osiedle Mieszczańskie (https://om.wroclaw.pl)
+-- Dział: Osiedle Mieszczańskie (https://om.wroclaw.pl/forum-osiedle-mieszczanskie.html)
+--- Dział: Sprawy osiedlowe (https://om.wroclaw.pl/forum-sprawy-osiedlowe.html)
+--- Wątek: [Osiedle Mieszczańskie II] Usterki (/watek-osiedle-mieszczanskie-ii-usterki.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Usterki - Chilon - 2012-09-02

Niech to będzie wątek zbiorczy aby wpisywać wszystko co nasz kochany deweloper sknocił. Zacznę od najbardziej oczywistych i widocznych spraw, czyli zespołu natrysków na poziomie -1.

[Obrazek: IMG_4253.jpg]

[Obrazek: IMG_4257.jpg]

[Obrazek: IMG_4266.jpg]

Podczas deszczu cieknie dosłownie gdzie popadnie, tego wcześniej nie widziałem:

[Obrazek: IMG_4271.jpg]
[Obrazek: IMG_4272.jpg]
[Obrazek: IMG_4273.jpg]

W pomieszczeniu z śmietnikami jest jeszcze coś takiego:
[Obrazek: IMG_4251.jpg] ... ale nie mam pojęcia czy tu non stop musi stać woda ... chyba nie.

No ale jak polewało się podczas budowy, to chyba nic w tym dziwnego nie ma. Wszędzie, dosłownie wszędzie można trafić na porozrzucane puszki po browarach, którymi budowlańcy gasili podczas wakacji pragnienie.

[Obrazek: IMG_4275.jpg]


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - goska2110 - 2012-09-11

Mnie przeraża to pierwsze zdjecie... jeszcze schodzac schodami do garażu płtki położone na schodach przy ścianie odpadają od wilgoci-grzyba! Szok!


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - Chilon - 2012-09-12

Aż pozwolę sobie na odrobinę humoru Wink

[Obrazek: 1347369089_srwrbu_600.jpg]




RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - kuman - 2012-09-17

Witam,

Mam pytanie jak u was wygląda sprawa ciepłej wody.
U mnie w mieszkaniu trzeba na nią długo czekać a i tak nie jest super ciepła co najwyżej letania.


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - Chilon - 2012-09-17

Pewnie jak ludzie się wprowadzą i instalacja będzie stale używana to będzie lepiej. Tak gdybam bo nie wiem gdzie zaczyna się ciepła w budynku w zasadzie Wink


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - atomek - 2012-09-17

(2012-09-17, 11:39)kuman napisał(a): Witam,

Mam pytanie jak u was wygląda sprawa ciepłej wody.
U mnie w mieszkaniu trzeba na nią długo czekać a i tak nie jest super ciepła co najwyżej letania.

Pewnie CWU. Nie dostałeś termoregulatora?


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - Chilon - 2012-09-17

(2012-09-17, 13:41)atomek napisał(a): Pewnie CWU. Nie dostałeś termoregulatora?

Termo-co? Wink


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - rachwal - 2012-09-17

Atal zaoszczędził i mają regulator ... w nogach Wink


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - The_Cat - 2012-09-17

U nas chyba nie ma takich wynalazków - nawet nie słyszałam, że miały być w ogóle.


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - kuman - 2012-09-17

Dokładnie na II etapie nie będzie termoregularotów Atal ciął koszty Sad zresztą nie tylko na tym/


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - The_Cat - 2012-09-17

Popatrz na to z drugiej strony: jedna rzecz mniej do zepsucia Tongue


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - atomek - 2012-09-17

Zapytajcie zatem w jaki sposób odbywa się u was obieg ciepłej wody użytkowej. Podzielcie się tą informacją na forum Wink


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - Chilon - 2012-09-17

Jak to w jaki sposób? Są 3 liczniki. Czerwony, niebieski (ciepła/zimna woda?) i czarny (ten chyba od ciepła?). I wiesz, odkręcasz kran i woda napędza licznik, odkręcasz zawór na kaloryferze i woda ... też napędza licznik ;>



RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - atomek - 2012-09-17

(2012-09-17, 16:16)Chilon napisał(a): Jak to w jaki sposób? Są 3 liczniki. Czerwony, niebieski (ciepła/zimna woda?) i czarny (ten chyba od ciepła?). I wiesz, odkręcasz kran i woda napędza licznik, odkręcasz zawór na kaloryferze i woda ... też napędza licznik ;>

No właśnie nie o to chodzi Wink Ale nieważne Tongue


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - The_Cat - 2012-09-18

No dobra, można zadać im takie pytanie - ale skoro ja nie wiem o co Ci chodzi - to pewnie nie zaczaję odpowiedzi. Możesz trochę temat rozwinąć z tym obiegiem?


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - atomek - 2012-09-18

(2012-09-18, 08:31)The_Cat napisał(a): No dobra, można zadać im takie pytanie - ale skoro ja nie wiem o co Ci chodzi - to pewnie nie zaczaję odpowiedzi. Możesz trochę temat rozwinąć z tym obiegiem?

Kiedyś robiło się tzw. piony z wodą. Teraz woda jest w korytarzu i idzie w posadzce. Żeby była ciągle ciepła, powinna krążyć w obiegu zamkniętym. Na "OM I" każdy ma swój węzełek i termoregulatorem ustawia się godziny w których obieg jest włączony (żeby zaoszczędzić na cieple). No i nie mamy licznika ciepłej wody...

U was najpewniej rozwiązali to inaczej. Widziałem, że macie jakieś "skrzyneczki" w przedpokoju. Najprawdopodobniej to tam kończy się obieg (lub tam jest wymiennik), dlatego po odkręceniu ciepłej wody należy odczekać, aż z rur zleci ta, która ostygła. No, chyba że obieg jest zrobiony do samego punktu poboru wody, ale właśnie o to trzeba dopytać.


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - The_Cat - 2012-09-18

A widzisz, teraz to już się rozjaśniło. No własnie jedno mnie zastanawia kurczę, bo nieźle się trzeba naczekać aż poleci ciepła woda - czy to może mieć związek z tym, że jeszcze blok niezamieszkany jest? I tak, w przedpokoju mamy gustowną skrzyneczkę (których podobno się "nie robi" ludziom w mieszkaniach) ale nie wiem jak się nazywa to, co jest w środku, na pewno są tam zakończenia rur - które faktycznie idą w posadzce. A liczniki to my mamy/wodomierze czy jak im tam.


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - atomek - 2012-09-18

(2012-09-18, 08:57)The_Cat napisał(a): A widzisz, teraz to już się rozjaśniło. No własnie jedno mnie zastanawia kurczę, bo nieźle się trzeba naczekać aż poleci ciepła woda - czy to może mieć związek z tym, że jeszcze blok niezamieszkany jest? I tak, w przedpokoju mamy gustowną skrzyneczkę (których podobno się "nie robi" ludziom w mieszkaniach) ale nie wiem jak się nazywa to, co jest w środku, na pewno są tam zakończenia rur - które faktycznie idą w posadzce. A liczniki to my mamy/wodomierze czy jak im tam.

No podobno się nie robi Smile Wrzuć fotkę Big Grin


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - kuman - 2012-09-18

Ino z ATAL w sprawie garażu.

Wszystko jest ok a nieliczne przecieki są kontrolowane Smile


RE: Osiedle Mieszczańskie II - usterki - Chilon - 2012-09-18

(2012-09-18, 18:37)kuman napisał(a): Ino z ATAL w sprawie garażu.

Wszystko jest ok a nieliczne przecieki są kontrolowane Smile

Jak widać nieliczne to określenie mocno względne, bo ja w przeciągu ostatniego tygodnia zauważyłem jeszcze 3 nowe plamy wody, co prawda nie duże, ale jednak. Faktem jest, że przy zjeździe już nie kapie, pod hydrantami też jakby mniej, ale czas pokaże co oni wykminili.