Wygaszamy forum pod tym adresem, ale jest grupa na Facebook:

https://www.facebook.com/groups/osiedle.mieszczanskie.wroclaw

Zapraszam!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wynagrodzenie Członków Zarządu
#1

.pdf   Odpowiedź na pismo Zarządu w sprawie wynagrodzenia.pdf (Rozmiar: 189.11 KB / Pobrań: 26) W nawiązaniu do otrzymanego pisma od Zarządu, chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Pewne moje wcześniejsze uwagi możecie Państwo znaleźć pod linkiem: http://om.wroclaw.pl/watek-osiedle-miesz...tml?page=2

Ponadto szczegółowo odniosłem się do pisma otrzymanego od Zarządu w sprawie wynagrodzeń, dołączonego do karty do głosowania. Przesłane zostało ono również do Zarządu, a jego kopie możecie Państwo znaleźć w załączniku. Poniżej zamieszczam jedynie krótkie streszczenie.

1) Zarząd wskazuje, że na podstawie uzyskanej opinii prawnej, „wynagrodzenie Zarządu WM ustalone zostało w sposób prawidłowy i zgodny z uregulowaniami WłLokU, tj. w oparciu o wyrażoną w formie uchwały ogółu właścicieli lokali zgodę zawartą w uchwale nr 2/2014".

Trudno się zgodzić z przedstawionymi argumentami Zarządu (do opinii Radcy Prawnego na razie nie mogę się odnieść ponieważ Zarząd nie dołączył jej to pisma, ja również jej jeszcze nie otrzymałem). Sądzę, że każdy przed oddaniem głosu powinien mieć możliwość zapoznania się z obiema opiniami prawnymi.
Ogólnie rzecz ujmując, pozycja nr 20 (0,10 gr zł/m2) w przegłosowanej uchwale nr 2/2014 dotycząca wynagrodzenia dla Zarządu W.M. samodzielnie nie może stanowić podstawy do wypłaty wynagrodzenia. Zobrazowałem to na prostym przykładzie w załączonym piśmie. Nie wiadomo ile wynosi wynagrodzenie członków zarządu. Kwota 10 groszy jest tylko zaliczką na poczet wynagrodzenia. Nie wiemy jaką rzeczywistą kwotę powinni otrzymywać członkowie zarządu.

2) Nie wiem jeszcze, czy to jest możliwe z prawnego punktu widzenia, ale na pewno jest to niezbyt elegancka próba usankcjonowania wynagrodzenia Zarządu wstecz poprzez zaproponowaną uchwałę 6/2015. Skąd zróżnicowanie wynagrodzenia członków Zarządu? Kto o tym decydował? Na pewno nie Wspólnota, która jest do tego powołana. Jest wiele niejasności w tej sprawie. Na powyższe pytania oczekuję od Zarządu odpowiedzi.

3) Uważam, że wysokość wynagrodzenia 355,60 zł zaproponowanego w uchwale 7/2015 nie odpowiada uzasadnionym nakładom pracy.

Jako były Członek Zarządu oraz jego były prezes uważam, że kwota 355,60 złotych przypadająca na miesięczne wynagrodzenie każdego z Członków Zarządu, jest o wiele za wysoka. Nie znajduję również takiego uzasadnienia w sprawozdaniu rocznym prac Zarządu, z którego wynika, że zdecydowaną większość obowiązków zarządcy wypełnia wykwalifikowana firma zarządzająca, której wypłacane jest wynagrodzenie za swoją pracę. Pragnę podkreślić, iż w mojej ocenie, wynagrodzenie powinno dotyczyć wykonywanej na rzecz wspólnoty przez członków zarządu rzeczywistej pracy, a nie wynikać z faktu zajmowanego stanowiska członka zarządu.

4) Karta do głosowania oraz pismo przewodnie wprowadza właścicieli w błąd.

Do czterech uchwał o numerze 1/2015, 2/2015, 3/2015, 4/2015, które były zgłoszone i poddane pod głosowanie w dniu 31.03.2015 roku, zostały dopisane cztery uchwały (w tym uchwały dotyczące wynagrodzenia członków zarządu) 6/2015, 7/2015, 8/2015 oraz 9/2015, które nie zostały zgłoszone w trakcie zebrania. Informacja dotycząca daty 31.03.2015 roku zamieszczona w piśmie przewodnim, jak również na karcie do głosowania wprowadza w błąd mieszkańców wskazując, że uchwały te były przedmiotem głosowania na ostatnim zebraniu tj. w dniu 31.03.2015 roku, co oczywiście nie miało miejsca. Ponadto część osób oddała już swoje głosy na zebraniu w dniu 31.03.2015r. pod uchwałami, które zostały poddane pod głosowanie w trakcie zebrania.

5) W piśmie do Zarządu zaproponowałem pewne rozwiązanie (szczegóły w załączniku). Oczywiście podtrzymuję mój wcześniejszy apel do Członków Zarządu o zwrot pobranych wynagrodzeń bez stosownej uchwały regulującej wynagrodzenie poszczególnych członków zarządu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wynagrodzenie Członków Zarządu - przez Dan - 2015-06-04, 23:14
RE: Wynagrodzenie Członków Zarządu - przez norkos - 2015-06-05, 09:49
RE: Wynagrodzenie Członków Zarządu - przez Dan - 2015-06-07, 16:27
RE: Wynagrodzenie Członków Zarządu - przez marceb - 2015-08-08, 17:54



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości